Poznaj rodzaje metalowego screamingu

Aleksandra Degórska
06.05.2016 16:53
Poznaj rodzaje metalowego screamingu Fot. kadr z wideo

Wariantów jest naprawdę sporo. Posłuchajcie, jak należy uprawiać tę trudną sztukę.

Śpiewać każdy może, ale trzeba też znać się na tym, żeby nie zedrzeć strun głosowych. Trzeba trenować w każdej wolnej chwili, ale jednocześnie pamiętać o nawilżaniu gardła i odpowiedniej higienie. Zresztą YouTuber Jared Dines stworzył cały poradnik dotyczący tego, jak należy należycie uprawiać screaming.

Gdy już się opanuje tę sztukę trzeba dalej zgłębiać tajniki śpiewu. Tutaj ponownie pojawia się Jared Dines z pomocą, bowiem muzyk zaprezentował screaming bez emocji, na wdechu oraz najcichszy growl. Wisienką na torcie jest jego najnowsze nagranie.

Otóż YouTuber wraz ze swoim kumplem Austinem Dickeyem stworzyli wideo, w którym prezentują różne rodzaje screamingu. Otóż można zaprezentować darcie się na średnim poziomie, gdzie jeszcze można zrozumieć tekst utworu. W przypadku natomiast naprawdę niskiego śpiewu trudno zrozumieć słowa.

Niektórzy potrafią piszczeć jak świnie czy śpiewać gardłowo zatrważająco nisko. Sposobów jest naprawdę wiele:

Każdy rodzaj screamingu został okraszony odpowiednią mimiką. Zadziwiające, że Dines nadal potrafi wymyślać nowe grymasy, przy których nie sposób się nie uśmiechnąć. Trening czyni mistrza, bo w końcu po stworzeniu tylu nagrań na pewno muzyk ma już niezłą wprawę.

Mało Wam śmieszka-Jareda? Polecamy zatem jego nagrania utworów z metalową perkusją, 10 rodzajów solówek gitarowych i 10 breakdownów. To właśnie on jest odpowiedzialny za rockowo-metalowy cover Adele czy klasyczne rockowe numery Led Zeppelin czy Lynyrd Skynyrd z metalową perkusją.

Jak widać YouTuber nadal prze do przodu i ma wystarczająco sporo pomysłów, którymi dzieli się ze swoimi fanami. Cierpliwie więc czekamy na jego kolejne muzyczne popisy.

Znacie jeszcze jakieś rodzaje metalowego screamingu?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.