13.06.2018 12:18

Poznajcie Dad Brains, hardcore’owy zespół śpiewający o urokach bycia ojcem

Jeśli macie dzieci to wiecie, że bycie młodym rodzicem to prawdziwy hardcore. Punkowcy z Kalifornii opowiadają o swoich tacierzyńskich doświadczeniach w utworach naprawdę z życia wziętych.

Poznajcie Dad Brains, hardcore’owy zespół śpiewający o urokach bycia ojcem
foto: materiały prasowe

Nawet w życiu punka przychodzi taki czas, gdy trzeba się ustatkować i założyć rodzinę. Deskorolkę zamienić na dziecięcy wózek, a zamiast na koncerty, chodzić na spacery z pociechami…

Nic z tych rzeczy! Obowiązki rodzicielskie z powodzeniem można łączyć z miłością do punk rocka. Dowodzą tego członkowie zespołu Dad Brains z Ventura i Oxnard w Kalifornii.

Dad Brains - zespół hardcore'owych ojców

Jeśli nazwa tej kapeli kojarzy Wam się z Bad Brains, legendą hardcore punka, to nie jest to przypadek. „Tatusiowie” grają pełnokrwisty hc/punk, z tym, że teksty nie dotyczą spraw społecznych ani politycznych, a… uroków bycia ojcem.

Ojcostwo to oczywiście radość, jaką niesie posiadanie dzieci, ale też cała masa obowiązków. Czasem z maluchami jest tyle zamieszania, że aż chce się zakrzyknąć: „Potrzebuję przerwy!”. Tak jak podmiot liryczny kawałka Dad Brains, „Baby Jail”. Posłuchajcie sami:

Zespół 15 czerwca 2018 wyda swoją debiutancką EP, zatytułowaną po prostu „Dad Brains”. Data nie jest wybrana przypadkowo – dwa dni później Amerykanie obchodzić będą Dzień Ojca. W Polsce ojcowie mają swoje święto 23 czerwca.

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News