31.01.2019 17:08

Poznajcie wokalistów, którzy brzmią jak Layne Staley. Który z nich jest bardziej podobny?

Posłuchajcie młodych i mało znanych muzyków, którzy śpiewają jak wokalista Alice in Chains.

Alice in Chains
foto: kadr z wideo

Przeszkadza Wam, że wokalista Grety Van Fleet brzmi jak Robert Plant? Uważacie, że kopia nigdy nie dorówna oryginałowi? To teraz dopiero się zdenerwujecie, gdy posłuchacie wokalistów brzmiących identycznie jak Layne Staley.

Wokaliści, którzy brzmią identycznie jak Layne Staley

Ten muzyk posiadał jeden z najbardziej rozpoznawalnych głosów w historii rocka. Fani oczywiście mieli problem, żeby po śmierci frontmana przyzwyczaić się do jakiegoś innego wokalu w Alice in Chains. Czy zatem byliby w stanie zaakceptować fakt, że istnieją muzycy, którzy brzmią identycznie, jak ich idol?

Zobacz także: >> 25 lat temu świat usłyszał o grunge'u <<

W internecie nic nie przepadnie i fani Alice in Chains namierzyli dwa zespoły, które mogą pochwalić się wokalistami przywołującymi piękne czasy grunge'u. Wystarczy sięgnąć po nagrania kapeli Skorned - po przesłuchaniu pierwszych taktów zwrotki, człowiek zaczyna się zastanawiać, czy słuch go nie myli.

Na tym jednak nie koniec, bowiem odkryto również inną kapelę, w której wokalista jest jawnym fanem Layne'a Staleya - poznajcie amerykański zespół Chout.

Wokalista której grupy jest bardziej podobny do Layne'a Staleya?

Alice in Chains na koncercie w Polsce w 2019

Kapela Alice in Chains na czele z wokalistą Williamem DuVall pojawią się niebawem w naszym kraju. Na kolejnej edycji Impact Festivalu pojawi się grupa Tool oraz właśnie Alice In Chains. Impreza odbędzie się 11 czerwca 2019 roku w krakowskiej Tauron Arenie.

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Alice In Chains