12.03.2018 12:46

Poznaliśmy kolejnego polskiego wykonawcę cyklu „MTV Unplugged”

Kolejna gwiazda polskiej muzyki pójdzie w ślady Heya, Kultu i Wilków i zagra bez prądu dla MTV Polska.

Poznaliśmy kolejnego polskiego wykonawcę cyklu „MTV Unplugged”
foto: PAWEL SKRABA/REPORTER/EAST NEWS

„MTV Unplugged” to kultowa formuła koncertów akustycznych słynnych wykonawców, którzy w aranżacjach „bez prądu” odkrywają zupełnie nowe oblicze swoich wielkich przebojów, a także tych mniej znanych piosenek. Pierwsze występy w ramach tego cyklu telewizyjnej stacji MTV odbyły się w 1989 roku. W akustycznej formule występowały do tej pory takie gwiazdy, jak Aerosmith, The Cure, Sting, R.E.M., Eric Clapton, Pearl Jam, duet Page/Plant, Alice In ChainsPlacebo i Biffy Clyro.

Od 2006 roku format „MTV Unplugged” gości także w Polsce. Pierwszą polską gwiazdą cyklu była Kayah, a w kolejnych latach akustycznie zagrali także m.in. Hey, Kult, Wilki i O.S.T.R. Kolejnym polskim wykonawcą, który da koncert rejestrowany przez MTV Polska będzie Monika Brodka.

Za sprawą swojego trzeciego albumu, „Granda” z 2010 roku, zawierającego takie przeboje, jak „W pięciu smakach”, „Krzyżówka dnia” i utwór tytułowy Brodka stała się jednym z najpopularniejszych polskich wykonawców sceny alternatywnej. Sukces „Grandy” artystka powtórzyła w 2016 płytą „Clashes”, promowaną utworami „Horses” i „Santa Muerte”.

12 kwietnia 2018 Brodka da w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie koncert „MTV Unplugged Brodka”. Jego zapis ukaże się w czerwcu 2018 na CD nakładem PIAS Recordings. Występ Brodki „bez prądu” będzie można oglądać na antenach MTV Polska i MTV Music oraz w serwisie player.pl.

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News