17.04.2019 12:43

Poznaliśmy nowych wykonawców Impact Festival 2019. Wystąpią na na drugiej scenie imprezy

Organizatorzy tegorocznego Impact Festivalu ogłosili, że na imprezie pojawią się aż dwie sceny. Poznaliśmy gwiazdy, które zagrają obok Toola i Alice In Chains.

Impact Festival
foto: materiały prasowe

11 czerwca 2019 roku w krakowskiej TAURON Arenie odbędzie się 7. edycja imprezy Impact Festivalu. Na koncertach zagra wyczekiwana grupa Tool, do Polski powróci także grunge'owy Alice In Chains. Organizatorzy poinformowali również, że na wydarzeniu pojawią się dwie sceny

Rammstein
Rammstein
Przeczytaj także Rammstein w Polsce 2019: Dodatkowa pula biletów trafiła do sprzedaży

Impact Festival 2019: Znamy nowe gwiazdy imprezy

Uczestnicy Impact Festival 2019 będą mieli okazję bawić się również pod drugą sceną, na której zagrają Uncle Acid & The Deadbeats, 1000mods oraz FIEND, tym samym dołączając do już zapowiedzianych artystów tj. TOOL, Alice in Chains oraz Black Rebel Motorcycle Club.

>>TUTAJ KUPISZ BILET NA IMPACT FESTIVAL 2019<<

Nowi wykonawcy na Impact Festival 2019:

Uncle Acid & The Deadbeats 

Rubaszni ambasadorowie charcząco-mętnego fuzzu z Wielkiej Brytanii. Ostatnia płyta zespołu „Wasteland” wydana  jesienią 2018 roku - podobnie jak poprzednie, zebrała bardzo przychylne recenzje. W muzyce Uncle Acid & The Deadbeats słychać echa lat 60. ubiegłego wieku, a w recenzjach można przeczytać o skojarzeniach z Alice Cooper, Black Sabbath czy The Stooges. Wyłonieni z niejasnego zakątka labiryntowego angielskiego podziemia - zawsze zbyt śmiali i specyficzni, aby można ich było łatwo zaszufladkować.

 1000mods

Stoner rockowy kwartet pochodzący z Greckiego Chiliomodi, założony w 2006 roku. Ich muzyka to elektryzująca mieszanka szalonych, psychodelicznych odlotów z ciężkim stonerowym uderzeniem. Znakiem rozpoznawczym zespołu jest ich przywiązanie do sprzętu ‘vintage’, ciężkie analogowe brzmienie oraz zapadające w pamięć, elektryzujące publikę występy na żywo. Zagrali ponad 200 koncertów na całym świecie.

Fiend

Fiend, założony 14 lat temu, jest muzyczną istotą żyjącą na obrzeżach paryskiego podziemia. Skąpany w mistycznej atmosferze dźwięk francusko-angielsko-amerykańskiego kwartetu trudno skategoryzować, ale słowa stonem, doom, sludge i psychodelic wydają się opisywać go najlepiej.

Ich debiutancki album „Agla” wydany w 2009 roku, zdobył pozytywne opinie w środowisku, z miejsca zdobywając szeroką rzeszę fanów. Aktualnie zespół ma trzy albumy na koncie. Ostatnia z nich „Seeress” ukazała się pod koniec 2018 roku.

Zobacz też: >>Użytkownicy Spotify mogą stworzyć wymarzony festiwal<<

Tagi: Rock News