20.09.2018 13:17

Pracownica Spotify złożyła pozew do sądu w związku z dyskryminacją płciową

Kobieta twierdzi, że jej szef dyskryminował kobiety i robił z niej kozła ofiarnego.

Spotify oskarżone o molestowanie seksualne
foto: shutterstock.com

Hong Perez pracowała w Spotify na stanowisku kierownika handlowego i postanowiła złożyć papiery do sądu w Nowym Jorku twierdząc, że jej szef systematycznie dopuszczał się dyskryminacji płciowej. Dyrektor działu sprzedaży przyznawał większe wynagrodzenie dla mężczyzn.

Pracownica Spotify złożyła pozew do sądu w związku z dyskryminacją płciową

Co więcej szef wziął na wyjazdy na Sundance Film Festival w 2016 i 2017 roku tylko mężczyzn, chociaż kobiety miały lepsze kwalifikacje na tego typu spotkania. Okazywało się jednak, że panowie wybierali się na takie wyjazdy jednak w celach rozrywkowych.

Hong Perez twierdzi również, że szef zrobił z niej kozła ofiarnego, gdy wpadł w tarapaty, jak również brał bezprawnie bilety na Madison Square Garden. Ostatecznie Hong Perez była zmuszona się zwolnić z powodu naruszeń, których dopuścił się tak naprawdę jej szef. Kobieta przed odejściem zgłosiła problem do kadr.

Była pracownica Spotify twierdzi również, ze inny kierownik w Spotify był promowany w firmie po tym jak otrzymał ostrzeżenia na temat molestowania seksualnego. Wspomniany pracownik zaprosił mężczyzn ze swojej pracy do klubu ze striptizem w Atlantic City.

Spotify oświadczyło w tej sprawie:

"

Nie tolerujemy żadnej dyskryminacji. Podczas gdy nie możemy podać szczegółowych informacji w czasie toczącego się procesu, możemy powiedzieć, że te oskarżenia są bezpodstawne. "

Kobiety w przemyśle muzycznym

Gdy oskarżono producenta Harveya Weinsteina o molestowanie seksualne aktorek na światło dzienne wyszły równie kontrowersyjne sprawy w świecie muzycznym. Alice Glass oskarżyła lidera Crystal Castles o gwałt i znęcanie się, zaś Twiggy Ramirez z zespołu Marilyn Manson usłyszał zarzut gwałtu.

Kalifornijski uniwersytet przeprowadził badania, by pokazać kto rządzi w muzycznym przemyśle. Okazuje się, że kobiety-producentki w studiu nagraniowym to wyjątek - na jedną kobietę przypada 49 mężczyzn.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Spotify