08.11.2019 14:22

"Prawdziwa Batushka" zaprosiła fanów na koncerty po rozłamie

Krzysztof Drabikowski, lider jednej z Batushek zapowiedział koncerty zespołu. Muzycy zaprezentują podczas występu nową płytę.

Batushka
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

Konflikt między Krzysztofem Drabikowskim i Bartłomiejem Krysiukiem trwa już od roku. Wyrok w sprawie praw do użytkowania nazwy zespołu nadal nie zapadł, a muzycy próbują działać w dwóch oddzielnych projektach. Obaj artyści wydali nowy materiał po rozłamie i chcieliby regularnie koncertować.

Batushka zapowiedziała koncerty

Okazuje się jednak, że pomimo braku wyroku spór kosztuje muzyków wiele energii. Przez nierozwiązaną sytuację Batushka Bartka Krysiuka odwołała swoje koncerty, które zaplanowano poza granicami Europy. Muzyk poinformował fanów, że dopóki nie zapadnie decyzja na temat Batushek, zespół najprawdopodobniej nie będzie podróżował na inne kontynenty.

Batushka
Batushka
Przeczytaj także Powstała strona, która liczy Batushki. Według niej zespołów jest już ponad 30

Tym razem o swoich planach opowiedział gitarzysta Krzysztof Drabikowski. Muzyk opublikował krótkie wideo na oficjalnym kanale zespołu, w którym zaprosił fanów na koncert w Kijowie. Batushka przez wielu nazywana "tą prawdziwą" wystąpi w stolicy Ukrainy 9 listopada 2019 roku.

"

Cześć, tu Krzysztof Drabikowski. Jeśli chcecie zobaczyć prawdziwą Batushkę, a nie podróbę - zapraszam do Kijowa. 9 listopada zagramy nasz drugi album "Panichida" w klubie Monteray. Do zobaczenia! "

Batushka Drabikowskiego zagra także 3 stycznia 2020 roku w Ostrawie, a dzień później w Wiedniu. Grupa pojawi się także na niemieckim festiwalu Wolfszeit 2020.

Zobacz też: Chrześcijanie z Podlasia stworzyli list otwarty przeciwko zespołowi Batushka 

Tagi: Rock News Batushka