Prehistoryczny krokodyl nazwany na cześć Lemmy’ego

Maciej Koprowicz
09.08.2017 16:12
Prehistoryczny krokodyl nazwany na cześć Lemmy’ego Fot. Oskar Olczak/Antyradio.pl, Pixabay

Osobliwy hołd liderowi Motörhead złożyli brytyjscy paleontolodzy.

Naukowcy z rodzinnego kraju Lemmy’ego Kilmistera uhonorowali zmarłego w 2015 wokalistę i basistę, nadając na jego cześć imię żyjącemu ponad 164 milionów lat temu gadowi. Szczątki zwierzęcia zostały odnalezione w 1909 niedaleko Peterborough w Anglii. Naukowcy niedawno ustalili, że wydobyte wówczas skamieniałości należały do nieznanego jeszcze nauce gatunku.

Drapieżny gad należy do wymarłej grupy morskich krokodyli zwanych telozaurami. Zwierzę żyjące w jurze mierzyło 5,8 metra długości, z czego aż metr długości miała jego czaszka. Cechowało się wielkimi zębami, których używało do miażdżenia skorup żółwi. Tak wyglądał prehistoryczny stwór:

foto: AFP/EAST NEWS

Gad otrzymał naukową nazwę Lemmysuchus obtusidens. Pochodzi ona, rzecz jasna, od przydomku lidera Motörhead. Pomysł nazwania krokodyla na cześć Lemmy’ego wyszedł od kuratorki brytyjskiego Muzeum Historii Naturalnej, Lorny Steel, która jest wielką fanką artysty.

Chociaż Lemmy odszedł pod koniec 2015, pomyśleliśmy, że mógłby wznieść szklaneczkę razem z Lemmysuchusem, jednym z najpaskudniejszych morskich stworzeń, które kiedykolwiek żyły na ziemi.

Naszym zdaniem frontman Motörhead, jako autor utworu „Love Me Like A Reptile” wydaje się doskonałym ojcem chrzestnym dla prehistorycznego gada. Od jego przydomku pochodzi też nazwa drinka, niestety nie udało się umieścić Lemmy'ego na tablicy Mendelejewa. Ian Kilmister zmarł 28 grudnia 2015, ale wciąż żyje w pamięci fanów. Na festiwalu Wacken Open Air tysiące widzów odśpiewało z wrtualnym Lemmym cover Davida Bowiego, „Heroes”. Utwór znajdzie się na albumie z przeróbkami „Under Cöver”, który Motörhead wyda 1 września 2017.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.