Premiera 1. solowego singla Zenka z Kabanosa

Robert Skowronski
03.02.2016 08:53
Premiera 1. solowego singla Zenka z Kabanosa Fot. kadr z wideo

Antyradio.pl ma zaszczyt jako pierwszy serwis zaprezentować debiutancki singiel z solowej płyty Zenka znanego z zespołu Kabanos. Jak brzmi utwór „Karwa Piarbole”?

Artyści niekiedy tworzą rozbudowane albumy koncepcyjne, za którymi kryje się szereg znaczeń. Tego też postanowił dokonać Zenek Kupatasa na swoim albumie „33”. Krążek, jak zapowiada sam muzyk, nie będzie normalny - nawet w porównaniu do dokonań jego macierzystej formacji. Teksty na płytę były pisane w języku polskim, ale przeszły gruntową metamorfozę, dzięki słowotwórczym zapędom wokalisty.

Tym samym na „33” usłyszymy wymyśloną przez Zenka mowę, która bazuje na języku polskim czy hiszpańskim. Pomysł na zrealizowanie solowej płyty narodził się w głowie muzyka zaraz po wydaniu debiutu Kabanosa, „Zębów w ścianę” z 2007 roku. W końcu przyszła pora na przeobrażenie wszystkiego w czyn, a była to spontaniczna decyzja:

Na dwa tygodnie przed wejściem do studia nagraniowego nauczyłem się prawidłowo trzymać kostkę. Stwierdziłem, że to żaden problem, żebym zarejestrował partie basu i gitary. Zaaranżowałem to z perkusistą zespołu Scarlet Skies, Michałem Spanierem.

Zenek w rozmowie z serwisem Antyradio.pl dodał, że jego solowa twórczość będzie inną propozycją od tego, co ma do zaoferowania Kabanos:

To będzie dużo cięższa muzyka. Gitary w barytonie, nie ma w ogóle śpiewanych partii, melodii jest mniej, a więcej ostrych riffów i krzyku.

Przekonajcie się o słowach Zenka. Posłuchajcie na Antyradio.pl jego utworu „Karwa Piarbole” z płyty „33”, która ukaże się 3 marca 2016 roku:

Kiedy możemy się spodziewać występów promujących krążek? Okazuje się, że wcale nie tak szybko, gdyż koncerty Kabanosa są już zaplanowane do końca 2016 roku. Daty przeznaczone na odgrywanie materiału z „33” będą ustalane dopiero na wiosnę 2017 roku, w czasie, w którym pierwotna kapela Zenka zacznie pracować nad kolejnym albumem.

Co więcej powiedział muzyk i o co chodzi z nagromadzeniem liczby trzy na tym albumie? Tego dowiecie się z rozmowy serwisu Antyradio.pl z Zenkiem Kupatasą:

Jak Wam się podoba kawałek „Karwa Piarbole”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.