29.11.2016 09:48

Premiera klipu „Generacja Fejm” grupy DROP.

Zespół przygotował teledysk do tytułowego singla z wydanego w listopadzie 2016 roku albumu „Generacja Fejm”. Zobaczcie go premierowo na Antyradio.pl.

Premiera klipu „Generacja Fejm” grupy DROP.
foto: kadr z wideo

Debiutancki krążek warszawsko-poznańskiej formacji DROP. trafił na rynek 25 listopada 2016 roku. Płytę promuje utwór tytułowy, „Generacja Fejm”, do którego zrealizowano nawiązujący do konwencji social mediów klip. Po raz pierwszy zobaczycie go na łamach serwisu Antyradio.pl.

Grupa przekonuje, że kawałek jest jej wołaniem o to, by zalogować się do prawdziwego życia.

"

„Generacja Fejm” to nasz wgląd w otaczającą nas rzeczywistość. Opis zjawisk, których częścią jesteśmy. Cały świat mamy w smartfonie. Wszystko znajdziemy w Internecie. Informacja dociera do nas w kilka sekund. Coraz łatwiej jest nam ferować wyroki, wygłaszać opinie, bo przecież „widzieliśmy”, „byliśmy tam”. Wirtualny świat stał się tak realistyczny, że uznaliśmy, że to jest prawdziwe życie. Lajki i hasztagi zaczynają zastępować bezpośredni kontakt, prawdziwe relacje. Wystarczy uświadomić sobie, że to tylko narzędzia. Ani złe, ani dobre. To my nadajemy im znaczenie tym, jak ich używamy. "

Premierowy teledysk znajdziecie poniżej:

Na krążek trafiło dwanaście energetycznych rockowych utworów, które nawiązują do złotej ery grunge'u, ale mają też własny charakter i brzmienie. W swoich tekstach DROP. afirmuje nieskończony obszar możliwości i przekonuje, że tylko od nas zależy kim jesteśmy i jak wygląda nasza rzeczywistość. Grupa pracowała nad materiałem w studiu Przemysława Wejmanna, a wokale nagrane zostały u Andrzeja Puczyńskiego w Izabelin Studio.

Tracklista:

 1. Generacja Fejm
 2. Miasto Snów
 3. Najciemniejsza Godzina Przed Świtem
 4. Parada Bander Serc
 5. Mordor
 6. Fakt
 7. Ty To Ja
 8. Home
 9. Rower
 10. Punkt
 11. Otwórz
 12. Who Am I

DROP. od samego początku swojego istnienia mocno zaznaczył swoją obecność na muzycznej scenie. Już kilka miesięcy od założenia zespół pojawił się na scenie Jarocin Festiwal 2014, zwyciężył konkurs Nasze Miasto Gra, a także wystąpił na LuxFest 2014. W ramach The Best Band of Music Lab 2014 otrzymał nagrody przyznane przez Antyradio i Izabelin Studio. W kolejnym roku formacja dotarła do Eliminacji na Przystanek Woodstock oraz zwyciężyła w dwóch festiwalowych konkursach: JP Artists Festiwal oraz Warsaw Drum Festival. W lipcu 2016 roku wykonanie piosenki „Bierz życie jakim jest” zostało uhonorowane Grand Prix IV Pułtusk Festiwal im. Krzysztofa Klenczona, Nagrodą Specjalna ZAKR i Nagrodą Specjalną SAWP.

Jak Wam się podoba nowy teledysk DROP.?

Jakub Gańko
Tagi: Rock News