14.03.2017 19:52

Premiera klipu „Jedz to!” grupy Carrion

Już teraz na Antyradio.pl możecie zapoznać się z najnowszym singlem kapeli. Jak prezentuje się teledysk powstały do tej kompozycji?

Premiera klipu „Jedz to!” grupy Carrion
foto: kadr z wideo

Zespół Carrion prezentuje swój najnowszy singiel pod tytułem „Jedz to!”. Jak przekonuje kapela poprzez ten utwór grupa tradycyjnie dostarcza dawkę energetycznego, ciężkiego rocka z melodyjnym refrenem.

Słowa utworu w dosadny sposób ironizują zjawisko nadmiernej konsumpcji występującej w wielu postaciach we współczesnym świecie. Przesłanie dodatkowo podkreśla teledysk, w którym obnażone są przykłady przejawu tego zjawiska.

Tak o klipie wypowiedział się klawiszowiec Darek „Vanchesco” Wancerz:

"

Pomysł na wideoklip do utworu „Jedz to!” powstał spontanicznie w zespołowym busie podczas podróży na jeden z koncertów. Dyskutowaliśmy o tym, co Hans chciał przenieść w tekście utworu - o tym, że w każdej dziedzinie życia mamy dziś wszystkiego zbyt dużo. Zalewa nas potok informacji, mamy nadprodukcję wszystkiego, a zwłaszcza żywności, która często jest marnotrawiona. Wszystko to jest napędzane przez jedną tylko rzecz: chciwość. "

Zespół doszedł do wniosku, że przekłada się to na bardzo wiele aspektów współczesnego życia. Stąd też w klipie pojawiają się takie postaci, jak polityk, który „przyswaja” w dość dosłowny sposób tony informacji, ksiądz wyłudzający majątki zasłaniając się wiarą, maniak sieci społecznościowych, typowy „polski Janusz” i wreszcie dosłowny „ćpun” uzależniony od wszystkiego, co możliwe.

Obejrzyjcie, jak prezentuje się ten kawałek:

Takie nasycanie się ponad stan w tym samym momencie, kiedy tuż pod nosem są ludzie głodujący, to według kapeli mały „koniec świata”. Dlatego zespół zdecydował się użyć obraz „Ostatnia Wieczerza”, ale w żadnym wypadku nie dlatego, żeby go w jakiś sposób skompromitować.

Chodzi o kluczowe słowo „Ostatnia”, bo takie symboliczne „obżarstwo” w każdym aspekcie życia to zazwyczaj początek końca cywilizacji, czego dowody można znaleźć w większości antycznych społeczności. To właśnie starał się przekazać zespół w swoim najnowszym klipie.

Jak oceniacie utwór „Jedz to!”?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Carrion