10.09.2015 14:53

Premiera klipu „My Eternal Dream” zespołu Stratovarius!

W związku z wydaniem nowego krążka zespół ujawnił swój kolejny utwór, który zobaczycie na Antyradio.pl! Jak grupa sprawdza się w kawałku o „wiecznym śnie”?

Premiera klipu „My Eternal Dream” zespołu Stratovarius!
foto: kadr z wideo

Po dwóch latach od wydania poprzedniego albumu Stratovarius znowu przygotowuje się do nowej premiery. Płyta „Eternal” ma trafić do europejskich sklepów 11 września 2015 roku. Wydawnictwo promuje utwór „My Eternal Dream”, do którego powstał także teledysk.

Za produkcję odpowiada Mariano Biasin. Wideo zostało nakręcone w Argentynie i Finlandii. 

W jednym z ostatnich wywiadów Timo Kotipelo przyznał, że bardzo podoba mu się kawałek „My Eternal Dream”. Dodał też, że to jeden z tych utworów, w których wyraźnie widać wpływy „starego Stratovariusa”. Wokalista podkreślił jednak, że choć na albumie znajdują się kompozycje utrzymane w nowej stylistyce, to jednak nierozsądnie byłoby całkowicie zmieniać styl grania.

Utwór doczekał się też własnego plakatu.

Stratovarius_My Eternal Dream

Nowa płyta zostanie wydana na CD, w limitowanej edycji CD i DVD, zawierającej również wideo z koncertu, który odbył się podczas Loud Park Festival w 2013 roku w Japonii oraz na podwójnym longplayu. Na najnowszym albumie znajdzie się 10 kompozycji.

Tracklista

  1. My Eternal Dream
  2. Shine In The Dark
  3. Rise Above It
  4. Lost Without A Trace
  5. Feeding The Fire
  6. In My Line Of Work
  7. Man In The Mirror
  8. Few Are Those
  9. Fire In Your Eyes
  10. Lost Saga

Wiadomo też, że okładka nowego albumu będzie utrzymana w tej samej konwencji graficznej, co poprzednie płyty.

Statovarius - Eternal

W związku z premierą nowego albumu Stratovarius wyrusza także w trasę koncertową. Timo Kotipelto powiedział, że bardzo cieszy się z nadchodzących koncertów i nie może się już doczekać nowej trasy. 

9 października 2015 roku zespół zagra w krakowskiej Fabryce, a 10 października 2015 roku w Warszawie, w klubie Progresja. Na występach grupę supportować będzie zespół Divine Ascension.

Czekacie na premierę płyty „Eternal”?

Justyna Kierzkowska
Tagi: Rock News Stratovarius