21.11.2016 09:53

Premiera klipu „Obcy” zespołu Venflon

Warszawska grupa przygotowała nowy teledysk do kolejnego singla z wydanej w październiku 2015 roku płyty „Sztuka upadku”. Zobaczcie go premierowo na Antyradio.pl.

Premiera klipu „Obcy” zespołu Venflon
foto: kadr z wideo

„Obcy” to pierwsza z jedenastu kompozycji zawartych na trzecim albumie warszawskiej formacji. Venflon jest bardzo zadowolony z brzmienia, jakie udało mu się na nim uzyskać, uwypuklając bardziej metalowe inspiracje i prezentując tym razem nieco mocniejszy materiał, nie zapominając jednak przy tym o wpływach grunge'u i stonera.

Tak o kawałku wypowiada się sam zespół:

"

„Obcy” to numer otwierający wydany w 2015 r. album „Sztuka upadku”. Znakomicie przyjmowany na koncertach, uwielbiany przez słuchaczy ceniących w muzie mocne brzmienie i mocny przekaz, dzięki czemu szybko stał się wizytówką płyty. Opowiada tragiczną historię człowieka wypchniętego poza margines społeczeństwa. Człowieka, który nie potrafi dotrzymać kroku zmieniającej się w szaleńczym tempie rzeczywistości, którego poczucie wyobcowania stawia w sytuacji bez wyjścia. "

Utwór doczekał się teledysku zrealizowanego przez Dawida Jezierskiego z Bogdanem Żukowskim w roli głównej. Klip nakręcony w rodzinnym mieście zespołu - m.in. na tle Pałacu Kultury i Nauki czy na terenie stołecznego metra - możecie obejrzeć premierowo na stronie Antyradio.pl.

O kulisach powstawania powyższego teledysku, a także niespodziewanych komplikacjach, jakie pojawiły się w trakcie jego kręcenia, opowiedział nam sam zespół.

"

W rolę tytułowego „obcego” wcielił się pan Bogdan, dziadek jednego z naszych znajomych. Cały czas namawiał nas do wydania materiału na winylu, żeby mógł go słuchać na swoim patefonie, który jak to opowiadał, kupił kiedyś od cygana domokrążcy. Oczywiście nie obyło się bez incydentów. W czasie kręcenia scen w metrze, ekipą najbardziej interesowali się bezdomni, a także policjanci. Nasz reżyser, Dawid, jest człowiekiem z dość charakterystycznym zarostem, przez co panowie policjanci brali go za terrorystę. "

Venflon pośród swoich rozległych inspiracji podaje twórczość takich zespołów jak Alice In Chains, Pantera, Lamb of God, Machine Head czy Down. Przez 13 lat istnienia skład grupy ulegał kilkukrotnie zmianom. Płytę „Sztuka upadku” promowały wcześniej single „Miłość” oraz „Tu i teraz”.

Jak Wam się podoba nowy klip warszawskiej kapeli?

Jakub Gańko
Tagi: Rock News Venflon