Tego jeszcze nie było! Premiera nowej piosenki Rammsteina odbyła się... w kosmosie

28.10.2021 16:28
Rammstein Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Rammsteina ma rozmach! Astronauta Thomas Pesquet był pierwszą osobą, która usłyszała nowy utwór niemieckiej kapeli.

Już od jakiegoś czasu wiadomo, że Rammstein pracuje nad nowym albumem. Jeszcze na początku 2021 roku klawiszowiec Flake zdradził, że zespół wykorzystał nadmiar wolnego czasu i zabrał się za nagrywanie nowej płyty. Pierwszy utwór już wybrzmiał, ale w... kosmosie.

Polecamy

Premiera nowej piosenki Rammsteina odbyła się... w kosmosie

Informacją podzielił się perkusista Rammsteina, Christoph Schnerder. Pierwszą osobą, która usłyszała najnowszy utwór niemieckiej kapeli jest astronauta Europejskiej Agencji Kosmicznej, Thomas Pesquet. Przebywa on już od pół roku na międzynarodowej stacji kosmicznej.

Perkusista Rammsteina nadal nie może uwierzyć w to, co się wydarzyło:

To jak spełnienie marzeń z dzieciństwa – rozmawianie z osobą, która żyje w przestrzeni kosmicznej, możliwość spojrzenia na świat jej oczami i zdanie sobie sprawy kolejny raz, jak mali jesteśmy we wszechświecie.

rammstein

Wszystko zatem wskazuje, że nowy album Rammsteina zbliża się wielkimi krokami i zapewne pierwsze single usłyszymy jeszcze w tym roku. W międzyczasie ukaże się krążek gitarzysty grupy. Richard Kruspe, w ramach projektu Emigrate, wyda 5 listopada album "The Persistence of Memory", na którym m.in. usłyszymy Tilla Lindemanna.

Polecamy
Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.