14.02.2017 09:34

Premiera piwa „Fenix” od Behemotha na koncercie Kreatora i Sepultury

Już 15 lutego 2017 roku w klubie Progresja w Warszawie Adam „Nergal” Darski zaprezentuje piąte piwo sygnowane logo jego zespołu.

Premiera piwa „Fenix” od Behemotha na koncercie Kreatora i Sepultury
foto: materiały prasowe

Własne piwo to coraz częściej realizowane marzenie prawie każdego zespołu metalowego. W Polsce do niewątpliwych liderów w tej materii należy Behemoth. Zespół ma już na swoim koncie cztery marki: „Sacrum”, „Profanum”, „Heretyk” i „Bafomet”. Okazuje się, że to nie koniec i już za moment do tego doborowego towarzystwa dołączy „Fenix”.

Kolejny owoc współpracy z Browarem Perun utrzymano w stylu lager jasne pełne. Jak podaje producent, jest to subtelne piwo sesyjne, którego złożony, słodowy smak uzyskano z pięciu zbóż. Jego walory wzbogacają owocowo-bananowe nuty. Całość idealnie wpasowuje się w stylistykę Behemotha, o czym powiedział nam sam Nergal.

"

Fenix to symbolicznie nasze sztandarowe piwo… stąd nazwa, która w prostej linii nawiązuje do symbolu dwugłowego „nieświętego Feniksa”, którego fani znają z naszych grafik, koncertów, teledysków. Jesteśmy dumni z naszego najnowszego „produktu”, który powinien zadowolić gusta nawet najbardziej wybrednych „lagerowców”. (śmiech) Wśród fanów zespołu jest wielu piwoszy i póki co, trafialiśmy w ich podniebienia bardzo celnie. Wierzymy, że tym razem nie będzie inaczej! Odliczamy dni premiery! "

Premiera zaś już dosłownie za chwilę, 15 lutego 2017 roku. „Fenix” zostanie zaprezentowany podczas koncertu Kreatora, Sepultury i Soilwork, który odbędzie się w klubie Progresja w Warszawie. Na miejscu będą obecni muzycy zespołu Behemoth, więc każdy uczestnik tej imprezy powinien wypatrywać stanowiska Browaru Perun.

Tymczasem już dziś możecie u nas do kompletu zaopatrzyć się w behemothowo-perunowy zestaw gadżetów związanych z nowym piwem, w skład którego wchodzi koszulka i otwieracz. Nagrody przewidzieliśmy dla pięciu szczęśliwców, którzy wykonają tylko kilka prostych kroków.

Konkurs został zakończony - oto lista zwycięzców:

  • Tomasz C., Katowice
  • Bartosz S., Kraków
  • Paulina Ł., Skawina
  • Karolina K., Kraków
  • Michał N., Reszel

Gratulujemy i zapraszamy do kolejnych konkursów na Antyradio.pl!

Spróbujecie nowego piwa od Behemotha?

Jakub Gańko
Tagi: Rock News Behemoth Adam Nergal Darski