15.02.2016 12:56

Premiera teledysku Skowytu do „Rób Rewolucję”

Warszawska grupa udostępniła klip do kolejnego utworu z płyty „Corrida”. Zobaczcie koncertowe wideo Skowytu.

Premiera teledysku Skowytu do „Rób Rewolucję”
foto: materiały prasowe

Utwór „Rób Rewolucję” to pierwszy kawałek na drugim albumie zespołu z 2015 roku. Muzycy opisują go jako ostry i melodyjny numer, o którego sile decyduje motoryczny punkrockowy riff. Poprzednim klipem promującym „Corridę” była „Tandeta” z października 2015 roku.

Teledysk do „Rób Rewolucję” powstał z połączenia fanowskich nagrań z Przystanku Woodstock 2015. Grupie zależało na uchwyceniu energii tamtego występu, dlatego też zdecydowała się na zmontowanie wyłącznie nadesłanych przez jego uczestników materiałów.

Klip obejrzycie poniżej:

Wokalista Skowytu, Ługi, zwrócił uwagę, że koncerty jego kapeli są zawsze nieprzewidywalne i słyną z dzikiej energii, która decyduje o ich wyjątkowości. Dzięki niej na scenie zdarzają się magiczne momenty, ale bywa też tak, że muzycy dają się porwać chaosowi i artystycznej destrukcji.

"

Nasi fani wiedzą o tym, że idąc na koncert Skowytu może być różnie, ale na pewno nie będzie nudno i powtarzalnie. To sprawia, że przez cały koncert są emocje i wymiana energii między nami a widownią. I ten obrazek to idealnie pokazuje. "

Z teledysku jest również bardzo zadowolony perkusista Janek. Jego zdaniem ekipie z Garage Made Video, która zmontowała nagrania, udało się w stu procentach oddać surowy i punkowy charakter występu na Przystanku Woodstock.

"

Historia tego klipu jest niesamowita. I pokazuje jakie mamy relacje z ludźmi. Większość ujęć w teledysku jest od człowieka, którego dzień wcześniej poznaliśmy na polu namiotowym Przystanku Woodstock. Napiliśmy się piwa, okazało się, że ma kamerę i tak powstał pomysł dokumentacji tego wydarzenia. Potem doszły ujęcia od innych przyjaciół i fanów spod sceny. "

Album „Corrida” ukazał się w maju 2015 roku. Na płycie znalazło się 14 utworów. Za jej oprawę graficzną odpowiedzialna jest warszawska artystka awangardowa, Monika Prus. Oprócz „Tandety” i „Rób Rewolucję” promował ją utwór „Playboy”, który został zagrany w Antyradiu w akustycznej wersji.

Jak Wam się podoba nowy teledysk Skowytu?

Jakub Gańko
Tagi: Rock News Skowyt