20.10.2014 15:11

Primus wydaje w czekoladzie

Nowy album zespołu ukaże się już 21 października 2014 roku. Będzie to nowa wersja ścieżki dźwiękowej do filmu z 1971, w którym główną rolę zagrał Gene Wilder. O jaki obraz chodzi?

Primus wydaje w czekoladzie
foto: facebook.com

Zespół Primus postanowił oddać hołd filmowi „Willy Wonka and the Chocolate Factory”. Krążek zatytułowany „Primus and the Chocolate Factory With the Fungi Ensemble” jest pierwszym albumem zarejestrowanym w „klasycznym” składzie od 1995 roku. W nagraniach udział wzięli: lider - Les Claypool, gitarzysta - Larry Lalonde i perkusista - Tim „Herb" Alexander.

Jak muzycy powiązali motyw z filmu ze swoją działalnością?

Primus zaczął sprzedawać na swoich koncertach ekskluzywne czekoladki „Primus Bars”. Ich nazwy wzięły się od tytułów piosenek zespołu: Mr. Krinkle Bars" (Pork Soda"), Professor Nutbutter Bars" (Tales from the Punchbowl") i Bastard Bars" (Sailing the Seas of Cheese").

Claypool podszedł do tematu humorystycznie.

"

Trasa koncertowa i album są tylko narzędziem marketingowym. To jedyny sposób w jaki możemy sprzedać batoniki. Cholerny przemysł fonograficzny przewrócił się i wylał na nas całe to internetowe gówno. Musieliśmy więc wymyślić inny strumień przychodów – póki co, batoników nie można jeszcze cyfryzować. "

Niczym filmowy Willy Wonka, członkowie zespołu postanowili zrobić fanom niespodziankę. Płyty w wersjach winylowych ukażą się w czekoladowym kolorze. W pięciu specjalnych opakowaniach znajdą się złote krążki. Zainspirowani fabułą filmu muzycy umieścili w tych wyjątkowych albumach złote bilety, które umożliwiają darmowe wejście na jeden z koncertów promujących najnowszy longplay. 

Primus opublikował wideo prezentujące proces produkcji czekoladowych i złotych płyt:

 

Pre-order płyty jest już dostępny w serwisie iTunes.

Dlaczego właśnie Willy Wonka?

Największy wkład w wybór motywu przewodniego nowego wydawnictwa miał Claypool.

"

Kiedy ukazał się film „Szczęki” zacząłem rysować rekiny na wszystkich okładkach swoich zeszytów i notatników. Wcześniej na wszystkim znajdował się Willly Wonka. Ten hołd, stworzony z pomocą perkusisty Critters Buggin, Mike’a Dillona i wiolonczelisty Frog Brigade, Sama Bassa, to logiczne rozwinięcie ostatniego sylwestrowego koncertu zespołu Primus w Oakland w Kalifornii, którego motywem przewodnim był właśnie Willy Wonka.

Gdy zaczęliśmy składać wszystko w całość, szczególnie z udziałem instrumentów, które rozszerzyły nasze brzmienie, wibrafonu i marimby, ogół zaczął brzmieć dla mnie jakby któraś z wczesnych płyt Petera Gabriela spotkała się z „Dark Side of the Moon” zespołu The Residents. "

Co wokalista sądzi o innych wersjach filmu?

"

Musimy upewnić się, że w przyszłości dzieci będą oglądać oryginalnego Willy’ego Wonkę, a nie przerażające przeróbki, które nadchodzą i zostawiają posmak kału na naszych ustach. "

Smacznego!

Tracklista:

 1. Hello Wonkites
 2. Candy Man
 3. Cheer Up Charlie
 4. Golden Ticket
 5. Lermaninoff
 6. Pure Imagination
 7. Oompa Augustus
 8. Semi-Wondrous Boat Ride
 9. Oompa Violet
 10. I Want It Now
 11. Oompa Veruca
 12. Wonkmobile
 13. Oompa TV
 14. Farewell Wonkites
Magda Słomka
Tagi: Rock News Primus