17.09.2014 15:25

Primus znalazł mocne zastępstwo chorego bębniarza

Fani Primusa zgromadzeni 13 i 14 września na koncertach w Chicago wiedzieli, że perkusista Tim Alexander jeszcze nie powrócił do zdrowia i na scenie ktoś go zastąpi. Ale tego się nie spodziewali.

Primus znalazł mocne zastępstwo chorego bębniarza

15 lipca tego roku Tim Alexander miał zawał serca. Konieczna była operacja. W sierpniu Primus na swojej stronie internetowej oświadczył, że czeka na całkowity powrót do zdrowia „polirytmicznego Vikinga o ekstremalnym, unikalnym talencie”, ale – ku uciesze fanów – poinformował też, że znalazł godne zastępstwo Tima.

Kto go zastąpił podczas kilku wrześniowych koncertów? Zobaczcie fragment jednego z chicagowskich gigów. Gdy rozpoznacie utwór, będziecie wiedzieć już wszystko.

Tak, to Danny Carey z Toola. Primus postanowił wykorzystać jego obecność i wykonać jeden z najbardziej znanych utworów pierwszej kapeli perkusisty – „Ænema”.

Tim „Herb” Alexander powinien wrócić na trasę w drugiej połowie października, zaraz po premierze płyty „Primus & the Chocolate Factory with the Fungi Ensemble” (w sklepach 21 października).

Urszula Drabińska
Tagi: Primus Tool Danny Carey Rock News