24.09.2015 15:33

Prince jako superbohater?

Uniwersum komiksowych bohaterów nie zna granic. Okazuje się, że w 1991 roku jednym z nich był nawet Prince.

Prince jako superbohater?
foto: Amazon.com

Składająca się z trzech zeszytów seria została wydana w Wielkiej Brytanii nakładem Titan Books. Następnie cykl doczekał się reedycji, która trafiła na rynek dzięki Piranha Music/DC Comics. Twórcami komiksów byli Dwayne McDuffie i Todd Loren. Panowie zaczerpnęli kilka rozwiązań z opowieści o Batmanie i tym samym przeobrazili Prince'a w superbohatera.

Komiksy można kupić na stronie Amazon.com. O czym opowiadał każdy z trzech zeszytów?

Rock 'N' Roll Comics: Prince

1

To w dużej mierze opowieść o początkach kariery Prince'a. Pod koniec historii dowiadujemy się o rywalizacji między bohaterem a Michaelem Jacksonem oraz o tym, że obaj muzycy pałają do siebie nienawiścią. Ilustratorami tego zeszytu byli Stuart Immonen i Lyndal Funkuson. Można go zdobyć w cenie 8,99 dolara.

Prince: Alter ego

2

W tym odcinku Prince ratuje świat od czarnego charakteru, którym jest Spooky Electric i jego potrafiąca kontrolować umysły bestia. Bohater na kolejnych kartkach komiksu daje popis swoich umiejętności sztuk walki i rozprawia się z całym gangiem oprychów.

Prince and the New Power Generation: Three Chains of Gold

3

Historia częściowo oparta została na tekście utworu „Seven” z repertuaru Prince'a. Muzyk jest w trasie koncertowej i musi uratować księżniczkę Mayte przed złoczyńcami, którzy chcą ją skrzywdzić. W tym zeszycie wyczyny bohatera można porównać do tych, które znamy z przygód Jamesa Bonda, czy też Jasona Bourne'a. Komiks, którego ilustratorami są David Williams i Steve Carr, można zdobyć w cenie 17,95 dolara. 

Jak zeszyty z niesamowitymi przygodami Prince'a wyglądają w środku? Część obrazków z kart komiksu możemy zobaczyć dzięki opublikowaniu ich na Twitterze:

Ciekawe czy swoje egzemplarze posiada Chris Cornell, który musi być fanem artysty, skoro stworzył cover jego utworu „Nothing Compares 2 U”. Miłośnikom komiksów przypominamy, że powstały też zeszyty, których bohaterami są Acid Drinkers, Alice Cooper, Blur, Ozzy Osbourne, Metallica czy Pink Floyd.

Chcielibyście przeczytać komiksowe przygody Prince'a?

Robert Skowronski
Tagi: Duperele Prince