17.07.2017 12:40

Producent „Superunknown”: Po śmierci Cornella płyta nabrała dla mnie nowego znaczenia

Michael Beinhorn poczuł potrzebę podzielenia się swoimi przemyśleniami na temat jednej z najsłynniejszych płyt Soundgarden.

Producent „Superunknown”: Po śmierci Cornella płyta nabrała dla mnie nowego znaczenia
foto: 0000554 / Reporter / East News

Nadal ciężko uwierzyć w śmierć Chrisa Cornella. Muzyk popełnił samobójstwo 17 maja 2017 w Detroit po koncercie Soundgarden. Ta informacja była dla wszystkich szokiem, a wielu artystów złożyło muzyczny hołd wokaliście podczas swoich koncertów.

Teraz głos zabrał producent „Superunknown” Soundgarden z 1994 roku - Michael Beinhorn. Płyta jest jedną z najwyżej ocenianych krążków kapeli, zresztą świadczy o tym chociażby 1. pozycja na liście Billboard 200 oraz nagrody Grammy. To właśnie na tym longplayu pojawił się kawałek „Black Hole Sun”, który nadal chętnie jest grany przez stacje radiowe.

Beinhorn wyznał, że po odejściu Cornella płyta nabrała dla niego zupełnie innego znaczenia:

"

Możliwe, że się trochę spóźniłem, ale samobójstwo Chrisa spowodowało, że album „Superunknown” ma dla mnie teraz zupełnie inny kontekst. Słuchałem tych nagrań i po raz pierwszy - to, co śpiewał o docieraniu do domu z przenikliwą stanowczością - czułem się jakby niewidzialna, niepowstrzymana siła wierciła we mnie dziurę. Gdy tworzyliśmy ten krążek miałem obsesję na punkcie jego tekstów i zawsze podejrzewałem, że wyjawiają one więcej, niż on chciał, by ktokolwiek o tym wiedział. "

Producent wyznał również, że wokalista nie wyjaśniał znaczenia swoich tekstów omijając ten temat:

"

Zawsze ilekroć go pytałem o to, co chciał powiedzieć poprzez te teksty, zawsze patrzył na mnie jakbym był z Marsa i mówił: „Nic nie znaczą - to są tylko słowa”. Tak, ok, ale okazało się, że te demony w konsekwencji były prawdziwe. "

Żona muzyka wyznała, że mógł on zażyć za dużą dawkę leku Ativan, który w dużej ilości może powodować myśli samobójcze. Vicky Cornell zdradziła, że jej mąż był zawsze pogodny i gdyby był poczytalny nie popełniłby samobójstwa. Fakt zażywania leków skomentował również Billy Sheehan, który obwinia koncerny farmaceutyczne za produkowanie groźnych leków.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Chris Cornell Soundgarden