Progresja szuka sprawców ciężkiego pobicia po blackmetalowym koncercie. Ustalono nagrodę

Joanna Chojnacka
29.11.2018 12:03
Progresja szuka sprawców ciężkiego pobicia po blackmetalowym koncercie. Ustalono nagrodę Fot. Romana Makówka

Po koncercie Watain, Profanatica i Rotting Christ w Progresji doszło do brutalnego pobicia. Klub szuka sprawców napadu i prosi o pomoc świadków.

Wbrew temu, co sugerują stereotypy, większość koncertów metalowych przebiega bez zamieszek, afer czy bijatyk. Niestety jak w przypadku każdej grupy ludzi, również wśród metalowców zdarzają się tacy, którzy szukają zaczepki, przesadzają z alkoholem lub przychodzą na imprezy naładowani agresją, która szuka ujścia. Kluby dokładają wszelkich starań, żeby uczestnicy wydarzeń byli bezpieczni, jednak nie każdą sytuację da się przewidzieć i kontrolować.

Napad po koncercie Watain, Profanatica i Rotting Christ 

4 listopada w warszawskiej Progresji wystąpiły blackmetalowe kapele Watain, Profanatica i Rotting Christ. Koncert przebiegł bez większych problemów, jednak tuż po nim w okolicach godziny 23:40 doszło do przykrych zdarzeń. Najprawdopodobniej pięciu napastników (trzech mężczyzn i dwie kobiety) napadło i pobiło dwójkę uczestników koncertu pod klubem. Mężczyzna doznał dużego uszczerbku na zdrowiu i musiał poddać się poważnej operacji. Progresja opublikowała oficjalny apel do wszystkich uczestników listopadowego koncertu, w którym poprosiła świadków zdarzenia o kontakt.

Poszkodowani wyznaczyli nagrodę w wysokości 3 tysięcy złotych dla osoby, która poda im dane osobowe sprawców. Klub zapewnia anonimowość wszystkim świadkom, którzy chcieliby podzielić się szczegółami dotyczącymi sprawy. 

Jeśli byliście 4 listopada w Progresji i posiadacie jakiekolwiek informacje, które mogą pomóc poszkodowanym w dotarciu do sprawców, napiszcie wiadomość na adres: poszukiwani.sprawcy.napadu@gmail.com

Chociaż kluby mają obowiązek zabezpieczania koncertów, równie ważne, a może nawet ważniejsze są reakcje zebranej na miejscu publiczności. Gdy widzicie agresywne zachowania podczas imprez, nawet jeśli nie są skierowane w Waszą stronę, zgłaszajcie je ochronie lub obsłudze klubu. Dbajcie o swoje bezpieczeństwo, ale nie bądźcie też obojętni na to, co dzieje się dookoła. Dzięki temu być może uda się uniknąć tak przykrych zdarzeń w przyszłości. 

Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.