23.06.2019 13:37

Projektant mody wykorzystał modeli przebranych za black metalowców na pokazie w barze McDonald's

Dom mody Vetements przygotował naprawdę nietypowy pokaz ubrań, na którym kilkoro modeli wystąpiło w makijażu żywcem wyciągniętym z klipu Immortal albo Cradle of Filth.  

Projektant mody wykorzystał modeli przebranych za black metalowców na pokazie w barze McDonald's
foto: WWD/REX/Rex Fashion/East News

W czwartek 20 czerwca 2019 roku marka Vetements pokazała w Paryżu swoją najnowszą kolekcję zamieniając jedną z restauracji McDonald's (tak, chodzi o to McDonald's, gdzie możemy kupić sobie hamburgera) w wybieg dla modeli. Fakt, że wydarzenie odbywało się w jednej z placówek należących do tak popularnej franczyzy nie był jednak najdziwniejszą atrakcją pogodnego popołudnia - modele i modelki prezentujące najnowsze wyroby Vetements byli bowiem ucharakteryzowani jak black metalowi muzycy.

Modele jak black metalowi muzycy na wybiegu w Paryżu

Naprawdę, niektórych "corpse paintów" przygotowanych przez wizażystów pracujących dla Vetements pozazdrościłby sam Abbath albo Danny Filth. Podejrzewamy, że nawet Nergal nie obraziłby się, gdyby makijaż przed którymś z koncertów przygotował mu jeden z artystów Vetements. Zresztą zobaczcie sami, co firma pokazała światu w Paryżu:

EN_01381996_1361
rózowy
EN_01381602_1289
Metallica
Metallica
Przeczytaj także Blogerka modowa nie zna Metalliki i zachwyciła się bluzą z napisem "Metallic"

Świat high-endowej mody z roku na rok staje się coraz dziwniejszy - w ofercie wspomnianego Vetements znajdziemy m.in. koszulki przypominające uniformy noszone przez kurierów DHL, które zostały wycenione na ponad 1,8 tysiąca złotych. Sama marka twierdzi zaś, że jest "ironicznym podejściem do popkultury kierowanym w stronę młodzieży", stąd też obranie McDonald's za miejsce pokazu.

Jeśli chodzi zaś o "modę heavy metalową", to co chwilę możemy znaleźć ubrania z logotypami znanych wykonawców w tzw. "sieciówkach" typu Zara, H&M, czy Pull & Bear. Same zespoły również nie stronią od współpracy ze znanymi markami - wystarczy wspomnieć serię Slayer x Supreme, czy Metallikę przygotowującą buty i koszulki z Vans. Cóż, gazeta Harper's Bazaar określiła "metalowy look" trendem sezonu letniego 2019, więc w niedługiej przyszłości możemy się spodziewać wielu projektów czerpiących z bogatej estetyki heavy metalu. 

Podoba wam się taki pokaz mody?

Tagi: Duperele