29.04.2015 08:37

Proletaryat w nowym klipie nie wyraża zgody

Zobaczcie teledysk do pierwszego singla z najnowszej płyty zespołu.

Proletaryat w nowym klipie nie wyraża zgody
foto: materiały prasowe

Nowy album Proletaryatu „Oko za oko” ukazał się kilkanaście dni temu. Promuje go mocny i bezkompromisowy utwór „Nie wyrażam zgody”. Zobaczcie klip, za którego realizację odpowiada Kordian Borowczyk z Speedophrenics.

Spodobało się Wam? Sprawdźcie, jak Proletaryat poradził sobie z akustycznym wykonaniem „Nie wyrażam zgody” w audycji Tomasza Kasprzyka na antenie Antyradia.

Wokalista Tomasz „Oley” Olejnik po raz kolejny wyraża opinie, które wszystkim są bliskie, ale nie każdy ma odwagę głośno je wyartykułować. Bezpardonowy komentarz otaczającej rzeczywistości znaleźć można także w utworach „Inny ktoś” czy „Skazani”. Stworzenie buntowniczych tekstów wymagało sporo pracy. Autor zmieniał je jeszcze w czasie, gdy muzycy już byli w studiu nagraniowym. Dlaczego?

"

Historia jest prozaiczna. Materiał muzyczny, w moim przekonaniu, był tak dobry, że (…) ta liryka, którą operuję, musiała nabrać swojej wagi. To jest jak z winem, które leżakuje. Na początku jest kwaśne, potem jest takie srakie, dopiero po pewnym momencie dojrzewa i ma ten swój właściwy bukiet. "

Album „Oko za oko” ukazał się 13 kwietnia 2015 roku. To 11. studyjna płyta w dorobku Proletaryatu.

Tracklista „Oko za oko”:

  1. Teraz, albo nie
  2. Nie wyrażam zgody
  3. Oko za oko
  4. Inny ktoś
  5. Every day, every day
  6. Tyle słów
  7. Skazani
  8. Jeden gram
  9. Tlen
  10. Labirynt
Urszula Drabińska
Tagi: Rock News Proletaryat