10.03.2016 10:13

Prond zaprezentował klip do singla „Schemat”

Zespół opublikował pierwszy utwór z nadchodzącego krążka. Jak prezentuje się ten numer?

Prond zaprezentował klip do singla „Schemat”
foto: materiały prasowe

Formację tworzą muzycy, którzy wcześniej powiązani byli ze sceną metalową. Teraz podjęli decyzję o zmianie kierunku tworząc muzykę rockową, z cięższymi akcentami oraz charakterystycznym wokalem Piotrka Połacia. Oprócz artysty znanego z kapeli Bracia Figo Fagot w skład zespołu wchodzą Dariusz „Daray” Brzozowski, Piotr Rutkowski oraz Filip „Heinrich” Hałucha.

Prond właśnie zaprezentował pierwszy singiel zatytułowany „Schemat”. Utwór jest osobistym wyznaniem wokalisty na temat problemu, dotykającego coraz więcej osób w młodym
wieku - rozwodu rodziców:

"

Kawałek opowiada historie wielu osób z rozbitych rodzin. Tekst utworu stara się pokazać relacje rodzice - dzieci od strony właśnie rodziców, którzy traktują rozwód bardziej jako błahostkę, zwykłe rozwiązanie kontraktu między sobą, nie myśląc, specjalnie bądź nieświadomie, jaki to ma wpływ na dzieciaki. Klip z kolei pokazuje rozbitego emocjonalnie chłopaka, którego rozdzielenie rodziców pozbawiło głębszych uczuć rodzinnych, takich jak przywiązanie, poświęcenie dla rodziny, drugiego człowieka. To także w jakimś sensie rodzaj autoterapii - sam jestem z takiej rodziny. "

Zobaczcie klip promujący ten singiel:

Obejrzyjcie również, jak powstawał ten teledysk:

Zespół jest w trakcie prac nad swoją pierwszą płytą, ale w planach ma też wiele kolejnych wydawnictw i oczywiście koncerty. Piotr Rutkowski twierdzi, że kapela będzie mieć ręce pełne roboty:

"

Koncerty, koncerty, płyta, koncerty koncerty, płyta. I tak co roku. Trzeba wymielić sobie drogę do sławy. Nie po to założyliśmy ten band, żeby rozbijać się po piwnicach za pizzę. "

Filip Hałucha, basista zespołu, bardziej poważnie podchodzi do tego zagadnienia:

"

Nie ulegać tandecie, zachowując tożsamość, razić Prôndem gdzie i kogo się da, nie zapominając przy tym o dobrej zabawie. "

Fanom nie pozostaje nic innego jak cierpliwie czekać na kolejne single oraz debiutancką płytę.

Jak podoba się Wam pierwszy singiel zespołu Prond?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News