Prophets Of Rage z nowym utworem „Living On The 110”

Maciej Koprowicz
13.07.2017 10:09
Prophets Of Rage z nowym utworem „Living On The 110” Fot. Wojtek Rojek

Supergrupa złożona z trzech muzyków Rage Against The Machine i słynnych raperów zaprezentowała drugi singiel ze swojego debiutanckiego albumu.

W składzie Prophets Of Rage występują gitarzysta Tom Morello, basista Tim Commerfold i perkusista Brad Wilk z Rage Against The Machine oraz raperzy B-Real z Cypress Hill i Chuck D z Public Enemy. Formacja, która działa od 2016 jest równie zaangażowana politycznie, jak poprzedni zespół Toma Morello i podobnie jak on, propaguje mocno lewicowy światopogląd.

Nowy singiel Prophets dostępny jest już w serwisach streamingowych. Utwór nosi tytuł „Living On The 110” i dotyczy problemu bezdomności. Znany z wrażliwości na kwestie społeczne gitarzysta tłumaczył:

110 to droga szybkiego ruchu w Los Angeles, a pod nią żyją tysiące bezdomnych ludzi. Bentleye i Rolls Royce dosłownie jeżdżą po głowach biednych i ich prowizorycznych domków. Ten obrazek to idealna analogia do groteskowej nierówności ekonomicznej, która jest plagą naszych czasów.

Zespół dał swój debiutancki koncert na Open’er Festival w Gdyni 30 czerwca 2017. Niedawno zaprezentował teledysk do innego nowego utworu, zatytułowanego „Unfuck The World”. Oba nowe kawałki Prophets znajdą się na albumie studyjnym, zatytułowanym nazwą grupy. „Prophets Of Rage” ukaże się 15 września 2017 i zawierać będzie dwanaście utworów.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.