Prophets of Rage w teledysku wyreżyserowanym przez Michaela Moore'a

Robert Skowronski
01.06.2017 16:44
Prophets of Rage w teledysku wyreżyserowanym przez Michaela Moore'a Fot. kadr z wideo

Twórca filmowy, który w swojej twórczości piętnuje politykę i krytykuje Amerykę połączył siły z Prophets of Rage kręcąc dla kapeli teledysk do „Unfuck the World”.

Utwór do tej pory był znany w wersji koncertowej - premierowo zaprezentowano go w Chile. Wcześniej od muzyków Rage Against The Machine, Public Enemy i Cypress Hill otrzymaliśmy single „Prophets of Rage” i „No Sleep Til Cleveland”. Wszystkie znalazły się na EP-ce „The Party’s Over”. „Unfuck the World” zapowiada zaś długogrający album, którego premiera została ustalona na 15 września 2017 roku.

Teledysk do kawałka to the best of Michaela Moore'a, twórcy m.in. „Fahrenheit 9.11”  i „Zabaw z bronią”. Widzimy obrazy ubóstwa, banalności celebrytów, brutalności policji oraz krytyczne spojrzenie na światową politykę oraz Donalda Trumpa. Jest tego oczywiście dużo więcej. To też nie pierwsza współpraca Moore'a z Tomem Morello i resztą instrumentalistów, gdyż reżyser nakręcił też klip do „Sleep Now in the Fire” Rage Against The Machine.

Tak twórca skomentował pracę z zespołem:

Cieszę się z możliwości ponownej współpracy z moimi starymi przyjaciółmi i towarzyszami w walczeniu o sprawiedliwy świat. Prophets Of Rage to zespół, który mówi całą prawdę w tym krytycznym punkcie, w którym się znajdujemy. Ten teledysk to nasza kolektywna bitwa z tymi, którzy starają się zaszkodzić niewinnym i bezsilnym. Jestem dumny z wyreżyserowania tego klipu i proszę wszystkich, którzy go zobaczą o stanie się częścią odkręcania tego światowego pie*dolnika.

Zobaczcie zatem wideo do „Unfuck the World” i zadecydujcie czy zastosujecie się do słów Michaela Moore'a:

Zaprezentowano już okładkę, która będzie zdobić pierwszy album Prophets of Rage:

Prophets-of-Rage-self-titled-album-2017-a-billboard-1240 Fot. foto: materiały prasowe

O tworzeniu materiału opowiedział perkusista, Brad Wilk:

Kiedy spotkaliśmy się po raz pierwszy graliśmy utwory z naszego katalogu, ale też tworzyliśmy nowe rzeczy, przy których każdy improwizował. Czuliśmy się z tym świetnie. Wkrótce powstał język, którym wszyscy przemówiliśmy.

A jak na sprawę patrzy Tom Morello?

Były rytmy przed tym jak powstały słowa. Muzyka ma siłę odzwierciedlania i transformacji czasu. To długa historia - od niewolników spirytualistów aż do Sex Pistols.

Przypominamy, że Prophets of Rage będzie jedną z gwiazd Open’er Festival, który odbędzie się w dniach 28 czerwca - 1 lipca 2017 roku.

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.