06.07.2018 14:41

Prophets of Rage zapowiedział nowy album singlem „Heart Afire”

Supergrupa składająca się z 3/4 Rage Against The Machine, B. Reala i Chucka D. opublikowała nowy singiel, który zapowiada ich 2. pełnoprawny album. Posłuchajcie singla „Heart Afire”.

Prophets of Rage
foto: AFP/EAST NEWS

Panowie z Prophets of Rage na początku lipca 2018 roku zapowiadali, że mają gotowe 13 utworów na nowy album, a także, że przedstawią pierwszego singla już za 3 dni. Słowa dotrzymali i 6 lipca światło dzienne ujrzał pierwszy utwór z 2. albumu Toma Morello i spółki, który nosi tytuł „Heart Afire”.

Piosenka na razie jest dostępna tylko na platformach streamingowych, takich jak Spotify. Utwór „Heart Afire” ma niecałe 3 minuty, jest zaskakująco melodyjny i szybko wpada w ucho. Jeżeli w takim stylu zostanie utrzymany cały album Prophets of Rage, to możemy mieć do czynienia z dużym hitem komercyjnym, bo utwór na pewno stanie się przebojem w radiach rockowych i alternatywnych.

Prophets of Rage wracają z 2. albumem

Na temat nowego wydawnictwa grupy wypowiedział się basista Prophets of Rage, Tim Commerford. W wywiadzie z Kaaos TV stwierdził, że nowy album nie będzie brzmiał tak jak debiut zespołu:

"

Idziemy w innym kierunku, nie będzie taki sam. Z Bradem dorastaliśmy w czasach, gdy czekało się przed sklepem muzycznym na nowy krążek danego zespołu. Dyskutowaliśmy na temat tego, co usłyszymy tym razem. Właśnie tak się teraz czuję. Dorastamy, tworzymy i idziemy w nieznane. Czuję się z tym naprawdę dobrze. "

Kilka dni wcześniej zespół wydał klip do utworu „Legalize Me”, który pochodzi z wydanego w 2017 roku debiutu PoR i jest prośbą o legalizację marihuany. Zobaczcie wideo:

Na razie niestety nie wiemy, kiedy pojawi się drugi album Prophets of Rage. A jak wam się podoba nowy singiel „Heart Afire”?

Kamil Kacperski
Tagi: Rock News Prophets of Rage