Prophets of Rage zapowiedział nowy album singlem „Heart Afire”

Kamil Kacperski
06.07.2018 14:41
Prophets of Rage zapowiedział nowy album singlem „Heart Afire” Fot. AFP/EAST NEWS

Supergrupa składająca się z 3/4 Rage Against The Machine, B. Reala i Chucka D. opublikowała nowy singiel, który zapowiada ich 2. pełnoprawny album. Posłuchajcie singla „Heart Afire”.

Panowie z Prophets of Rage na początku lipca 2018 roku zapowiadali, że mają gotowe 13 utworów na nowy album, a także, że przedstawią pierwszego singla już za 3 dni. Słowa dotrzymali i 6 lipca światło dzienne ujrzał pierwszy utwór z 2. albumu Toma Morello i spółki, który nosi tytuł „Heart Afire”.

Piosenka na razie jest dostępna tylko na platformach streamingowych, takich jak Spotify. Utwór „Heart Afire” ma niecałe 3 minuty, jest zaskakująco melodyjny i szybko wpada w ucho. Jeżeli w takim stylu zostanie utrzymany cały album Prophets of Rage, to możemy mieć do czynienia z dużym hitem komercyjnym, bo utwór na pewno stanie się przebojem w radiach rockowych i alternatywnych.

Prophets of Rage wracają z 2. albumem

Na temat nowego wydawnictwa grupy wypowiedział się basista Prophets of Rage, Tim Commerford. W wywiadzie z Kaaos TV stwierdził, że nowy album nie będzie brzmiał tak jak debiut zespołu:

Idziemy w innym kierunku, nie będzie taki sam. Z Bradem dorastaliśmy w czasach, gdy czekało się przed sklepem muzycznym na nowy krążek danego zespołu. Dyskutowaliśmy na temat tego, co usłyszymy tym razem. Właśnie tak się teraz czuję. Dorastamy, tworzymy i idziemy w nieznane. Czuję się z tym naprawdę dobrze.

Kilka dni wcześniej zespół wydał klip do utworu „Legalize Me”, który pochodzi z wydanego w 2017 roku debiutu PoR i jest prośbą o legalizację marihuany. Zobaczcie wideo:

Na razie niestety nie wiemy, kiedy pojawi się drugi album Prophets of Rage. A jak wam się podoba nowy singiel „Heart Afire”?

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.