07.11.2017 13:30

Prowadzącej klub B90 w Gdańsku grozi do 8 lat więzienia

W popularnym klubie miały być organizowane bez zezwolenia imprezy masowe, w tym koncerty rockowe.

Prowadzącej klub B90 w Gdańsku grozi do 8 lat więzienia

Mieszczący się w hali 90B Stoczni Gdańskiej klub należy do najważniejszych miejsc koncertowych w Trójmieście. Odbyło się w nim wiele koncertów gwiazd zarówno polskiej, jak i zagranicznej sceny rockowej, m.in. Mastodona, Gojiry i Testamentu.

B90 był również wielokrotnie miejscem występów zespołu Behemoth. Jednym z nich, z 9 października 2016 roku, zainteresowała się prokuratura. Jej zdaniem, na koncercie zgromadziło się ponad 1000 osób. Wydarzenia z taką liczbą uczestników są kwalifikowane zgodnie z polskim prawem jako impreza masowa, a organizacja takiej imprezy wymaga zgody prezydenta miasta.

Śledczy ustalili, że włodarze klubu nie mieli takiego zezwolenia od prezydenta Gdańska. Radio Gdańsk informuje, że według ustaleń prokuratury w klubie od października 2016 do marca 2017 odbyło się 8 koncertów, których organizacja naruszyła ustawę o impezach masowych.

Zarzut organizacji imprez masowych bez stosownego zezwolenia postawiony został prowadzącej klub B90, Ewie H. Akt oskarżenia trafił do Sądu Rejonowego Gdańsk-Południe. H. grozi do 8 lat więzienia. Kobieta nie przyznaje się do zarzutów. 

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News