02.07.2016 13:12

Przebój Wham! w metalowym wydaniu

Zastanawialiście się kiedyś jak brzmiałby „Wake Me Up Before You Go-Go” w ostrzejszej wersji? Leo Moracchioli Wam z chęcią pokaże.

Przebój Wham! w metalowym wydaniu
foto: kadry z wideo

Przebój duetu Wham!, w którego skład wchodzili Andrew Ridgeley i George Michael, to jeden z największych szlagierów lat osiemdziesiątych. To właśnie za sprawą „Wake Me Up Before You Go-Go” po raz pierwszy podbił listy przebojów zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i Stanach Zjednoczonych. Dziś z kolei jest żelaznym punktem każdej imprezy nawiązującej do tamtej dekady.

Choć duet nieraz angażował się w swoich utworach w sprawy polityczne i problemy społeczne, ten przebój ukazuje go od najweselszej strony, nastawionej na czystą i niezobowiązującą zabawę. Z tego też względu dla wielu ludzi pozostaje on w sferze tzw. „guilty pleasure”. Jeśli wstydziliście się dotąd słuchać Wham!, nasz ulubiony YouTuber ma coś dla Was.

„Wake Me Up Before You Go-Go” był wielokrotnie coverowany, pojawił się też na wielu soundtrackach, że wspomnimy tylko obie części „Zoolandera” czy „Aniołki Charliego”. Ale trzeba było dopiero Leo Moracchioliego, by pokazać ten utwór w przekonującej, ostrzejszej wersji i - jak to zwykle w jego wypadku - z odpowiednim przymrużeniem oka.

Muzyk tradycyjnie zamknął się w swoich Frog Leap Studios i przerobił ograny hicior na czadową petardę. Zamiast słodkiego George'a Michaela - potężne darcie mordy, w miejscu saksofonu - gitarowe solówki. Swój udział w tym coverze ma nawet suszarka do włosów...

Wham! w metalowej wersji posłuchacie poniżej:

Potrzeba Wam czegoś więcej? Sprawdźcie jak wcześniej Leo Moracchioli poradził sobie z metalowymi coverami Bee Gees i Abby. YouTuber próbował też swoich sił w „Bad” Michaela Jacksona, „Hey Jude” zespołu The Beatles, a nawet... eurodance'owym hicie „Barbie Girl”.

Jak Wam się podoba taki cover Wham!?

Jakub Gańko
Tagi: Duperele Leo Moracchioli