13.08.2018 12:40

Muzyk metalowego zespołu przebrany za klauna zadźgał bezdomnego. Usłyszał wyrok 42 lat więzienia

Do zdarzenia doszło w 2017 roku w Denver. Sprawdźcie szczegóły tej historii. 

Metalowy muzyk skazany za morderstwo
foto: kadr z wideo

37-letni Christian Gulzow usłyszał w sądzie wyrok - spędzi 42 lata w więzieniu za zabójstwo drugiego stopnia. Mężczyzna udzielał się w kapeli The Paranormals, która wykonuje metal gotycki i ostatni krążek zatytułowany „The Dark Saints Kings” wydała w październiku 2017.

Gulcow był samotnikiem, który lubił włóczyć się po mieście na swoim skuterze, przy czym często był przebrany za wampira czy demona. 23 maja 2017 roku miał na sobie biało-czarny makijaż klauna. Nad ranem doszło do sprzeczki między muzykiem, a 29-letnim bezdomnym Brianem Lucero na parkingu przy Torchy’s Tacos w Denver. 

Muzyk metalowego zespołu zabił bezdomnego

Gulcow zeznał, że bezdomny krzyczał na niego, żeby zjechał z jego ulicy, zaatakował go i ukradł skuter. Świadkowie jednak zeznali, że to właśnie Gulzow był agresorem. Bezdomny został dźgnięty nożem w szyję. Policja znalazła ciało poszkodowanego całego w krwi. W szpitalu stwierdzono jego zgon.

Gulzow pracował w pizzerii, mieszkał z matką i ma syna. Niejednokrotnie publikował plakaty z nazistowskimi hasłami i chwalił się zdjęciami, na których był ucharakteryzowany na Jokera.

Dzięki horrorowi „To” z przerażającym klaunem Pennywisem klauny przeżywają renesans popularności, m.in. w Koszalinie pojawił się klaun, który wciągnął internautów w śmiertelną grę na Instagramie.

Metalowcy, którzy dopuścili się przestępstw

Niestety w metalowym świecie doszło do wielu zbrodni. Jedną z najsłynniejszych spraw jest historia Varga Vikernesa, który dopuścił się krwawego morderstwa. Ostatnio również głośno było o sprawie Iana Watkinsa z grupy Lostprophets, który został posądzony o wykorzystanie seksualne dzieci.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News