06.03.2015 13:26

Przeceniony dom Kurta Cobaina?

Właściciele domu, w którym frontman Nirvany mieszkał w sumie około 10 lat, obniżyli jego cenę. Wciąż kosztuje o dużo za dużo.

Przeceniony dom Kurta Cobaina?
foto: Polaris / East News

Półtora roku temu mama Kurta, Wendy O’Connor, wystawiła na sprzedaż dom w Aberdeen w stanie Waszyngton, miasteczku położonym około 175 km na południowy zachód od Seattle. Zażyczyła sobie pół miliona dolarów. Jego siostra, Kim, opowiadała o trudnej decyzji, którą musiały podjąć.

"

Zdecydowałyśmy się to zrobić, żeby zadbać o dziedzictwo Kurta. Tak, mamy mieszane uczucia – wszyscy kochaliśmy ten dom, niesie ze sobą wiele wspaniałych wspomnień. Jednak nasza rodzina wyprowadziła się z Waszyngtonu, pora go zwolnić. "

Teraz cena spadła do 400 tys. dolarów. Nie jest jednak pewne, czy dzięki temu dom znajdzie w końcu nabywcę. Rodzina Cobaina za budynek o powierzchni 140 metrów kwadratowych z dwiema sypialniami, łazienką i garażem życzy sobie o 300 tys. dolarów więcej niż wynosi średnia cena podobnej nieruchomości w tamtej okolicy. Co więcej, trochę podniszczony dom przy 1210 E. First St. w 17-tysięcznym miasteczku wyceniony został przez rzeczoznawców na… zaledwie 67 tys. dolarów.

Bezcenny świadek historii rocka

Sprzedający nieruchomość liczą, że nazwisko frontmana Nirvany zrobi swoje i ktoś skłonny będzie wyłożyć 5 razy więcej niż jest ona warta. Podkreślają, że wciąż czuć tam obecność muzyka.

Kurt Cobain mieszkał tam od 1969 roku. Wyprowadził się 7 lat później, w wieku 9 lat, gdy jego rodzice się rozwiedli. Do domu wrócił w wieku 16 lat na kolejne 4 lata. Najwięcej pamiątek po nim pochodzi z nastoletnich czasów. Należą do nich przede wszystkim dziury w ścianach powstałe w wyniku uderzenia pięścią oraz wymalowane na nich za pomocą szablonów nazwy takich zespołów, jak Iron Maiden i Led Zeppelin.

Czy jest to warte setki tysięcy dolarów? Przyjrzyjcie się sami.

W to, że właśnie trafia się jedna szansa w życiu na „wejście w posiadanie kawałka historii muzyki rockowej”, uwierzyli zapaleńcy, którzy chcą stworzyć w tym domu muzeum.

Za pośrednictwem strony gofundme.com planują zebrać na ten cel 700 tys. dolarów. Jak na razie akcja nie cieszy się wielkim powodzeniem. W ciągu roku 48 osób wpłaciło niecałe 2,5 tys. dolarów.

kup-dom-cobaina

Dorzucicie się?

Urszula Drabińska
Tagi: Duperele Kurt Cobain