10.02.2015 12:57

Przecieki z nowej płyty Florence and the Machine

Florence Welch oficjalnie milczy, ale informacje o następcy albumu „Ceremonials” z 2011 roku trafiają do sieci.

Przecieki z nowej płyty Florence and the Machine
foto: Jason Persse, CC BY-SA 2.0

Trzeci album zespołu jest bardzo wyczekiwany i… wciąż owiany tajemnicą. Nie znamy jego tytułu, nie została jeszcze też podana data jego premiery. Wszystko jednak wskazuje na to, że ukaże się jeszcze w tym roku. Wszystkie piosenki na płytę są już gotowe!

9 lutego 2015 roku w Londynie grupa dała prywatny koncert. Muzycy Florence and the Machine zaprezentowali wybrańcom wszystkie kompozycje z nowej płyty. Znajdą się na niej utwory o tytułach „Ship to Wreck”, „Caught” i „Delilah”. Żaden z nich nie będzie jednak pierwszym singlem. Tego zaszczytu dostąpiła piosenka „What Kind of Man”.

Informację tę przypadkowo zdradził pracownik iTunesa, który wrzucił na portal baner promujący wydawnictwo. Po niedługim czasie grafika zniknęła ze strony, lecz nie z dysków czujnych fanów.

florence-and-the-machine-itunes

Mniej więcej w tym samym czasie na oficjalnym profilu zespołu na Facebooku pojawiła się nieopatrzona żadnym komentarzem grafika.

florence-grafika

Biorąc pod uwagę, jak prezentowały się okładki dwóch poprzednich płyt – „Lungs” z 2009 roku i dwa lata późniejszej „Ceremonials” – można mieć pewne wątpliwości, czy chodzi o główną grafikę nadchodzącego albumu, ale zdecydowanie coś jest na rzeczy. Zbliża się nowe wydawnictwo Florence and the Machine!

Zanim jednak usłyszymy „What Kind of Man”, zaserwujcie sobie na przykład „Lover To Lover” z ostatniego krążka.

Urszula Drabińska
Tagi: Rock News Florence and the Machine