03.08.2016 12:00

Przeczytaj fragment biografii o Lemmym

Polska premiera książki zbliża się wielkimi krokami. Sprawdźcie, czego należy się spodziewać po tej biografii.

Przeczytaj fragment biografii o Lemmym
foto: DV2070184/ AFP/ East News

Pod koniec grudnia 2015 roku świat obiegła smutna wiadomość. Lemmy zmarł w wieku 70 lat po krótkiej walce z agresywnym rakiem. Artysta wywarł spory wpływ na wielu muzyków, nic zatem dziwnego, że tuż po jego śmierci twórcy zaczęli wspominać Kilmistera i składać mu hołd, co uczynili chociażby Jason Newsted, ex-basista Metalliki czy Corey Taylor.

Siłą rzeczy fani nie zapominają o swoim idolu. Cieszy zatem fakt, że już niebawem ukaże się polskie tłumaczenie biografii autorstwa pisarza oraz dziennikarza Micka Walla, który odpowiedzialny jest za wiele rockowych biografii.

W oryginale książka nosi tytuł „Lemmy: The Definitive Biography”, zaś polska wersja nazywa się po prostu „Lemmy”. Biografia bazuje na wywiadach autora, które przeprowadził z Kilmisterem oraz na spostrzeżeniach przyjaciół, muzyków czy menedżerów.

Książka ma ukazać się jesienią 2016 roku i już możemy przeczytać fragment pierwszego rozdziału:

Dzięki biografii poznamy historię Lemmy’ego począwszy od szkolnych lat w północnej Walii, poprzez zespół Rockin’ Vicars, obsługiwanie trasy Jimiego Hendrixa, zespół Hawkwind oraz oczywiście założenie Motorhead.

Zobaczcie, jak prezentuje się okładka tej książki:

foto: materiały prasowe

W związku ze śmiercią muzyka co rusz pojawiały się ciekawe inicjatywy, które miały na celu uhonorowanie Kilmistera. Wystarczy wspomnieć o drinku składającym się z Jacka Danielsa i coli, który oficjalnie nazwano „Lemmy”. 

Podobizna Kilmistera pojawiła się na znaczkach pocztowych w Niemczech, wydano również figurkę Lemmy'ego. Warto również wspomnieć o tatuażach przedstawiających lidera Motorhead. 

Sprawicie sobie biografię Lemmy'ego?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Motorhead Lemmy Kilmister