12.09.2016 14:04

Przeczytaj fragment książki „Roman Kostrzewski. Głos z ciemności”

Lider zespołu KAT w rozmowie z Mateuszem Żyłą opowiedział m.in. o dzieciństwie spędzonym w domu dziecka i o dojrzewaniu w PRL-u, ujawnił też kulisy pracy górnika i strajku w kopalni Rozbark po wprowadzeniu stanu wojennego. Co jeszcze znalazło się w pierwszej książkowej publikacji artysty? 

Przeczytaj fragment książki „Roman Kostrzewski. Głos z ciemności”
foto: materiały prasowe

W książce „Roman Kostrzewski. Głos z ciemności” wokalista wspomina początki grupy KAT i jej drogę – z najistotniejszym przystankiem w Jarocinie – na muzyczny szczyt. Omawiając niektóre swoje teksty, komentuje zachowania społeczne i rozprawia się ze stereotypem „satanisty”. Wraz z zespołem w swojej karierze koncertował u boku Metalliki i Iron Maiden. Aktualnie kontynuuje muzyczną przygodę pod szyldem Kat & Roman Kostrzewski. Oprócz tego angażuje się w działalność solową, czego efektem jest płyta „Woda” oraz słuchowiska „Biblia satanistyczna” i „Listy z ziemi”.

Wydawnictwo Sine Qua Non udostępniło przedpremierowo fragment książki. Na temat najnowszej publikacji Romana Kostrzewskiego, stworzonej wraz z Mateuszem Żyłą, wypowiedzieli się polscy muzycy, m.in. Wojciech Hoffmann z grupy Turbo.

"

Książka Mateusza Żyły to bardzo ciekawa pozycja pokazująca niezwykłe wnętrze jednego z najważniejszych polskich wokalistów i twórców sztuki pisanej przez duże S. Romek, przez wielu uważany za boga ciężkiej muzyki, „śpiewająco” opowiada swoją historię i mimo znacznego ciężaru gatunkowego samego tematu jego opowieść jest lekka i naznaczona pewną dozą romantyzmu. To zaskakujące, ile ciepła ma w sobie ten skromny człowiek, który na scenie jest wulkanem energii i niesamowitych emocji. "

Z kolei Adam „Nergal” Darski z zespołu Behemoth chwali ciekawostki, które znalazły się w wywiadzie-rzece z artystą.

"

Te 350 stron przeczytałem błyskawicznie i ze szczerą ekscytacją – nie tylko jako fan zespołu KAT, ale również jako fan… człowieka. Skomplikowana i trudna historia życia i relacji rodzinnych Romana Kostrzewskiego pozwala mi lepiej zrozumieć fenomen i unikatowy charakter ponadczasowej twórczości tak jego, jak i Kata. Romek opowiada w swoim stylu: gęsto, kolorowo i arcyciekawie. Polecam! "

Z okazji premiery publikacji Roman Kostrzewski będzie podpisywać swoją książkę w polskich księgarniach. Sprawdźcie, gdzie będziecie mieli szansę spotkać muzyka na żywo i poprosić o autograf!

  • 14 września 2016 - Katowice
  • 15 września 2016 - Kraków
  • 22 września 2016 - Warszawa
  • 2 października 2016 - Katowice
  • 12 października 2016 - Częstochowa
cover-photo-spotkania

Roman Kostrzewski odwiedził redakcję Antyradio.pl w październiku 2016 roku i opowiedział m.in. o reedycji płyty „666”, swoim stosunku do Kościoła, PRL-u i piękna, które dostrzega w metalu. Muzyk zdradził też kulisy ukazania się wznowień płyt, które nastąpiły w czerwcu 2016 roku.

Konkurs na Antyradio.pl

Już wkrótce będziecie mieli szansę wygrać egzemplarze najnowszej książki. Razem z wydawnictwem Sine Qua Non przygotujemy dla Was konkurs w dniu premiery publikacji. Śledźcie uważnie Antyradio.pl i bądźcie czujni!

Justyna Kierzkowska
Tagi: Rock News