23.09.2014 11:08

Przelew z piekła – 100 000 $ od Dio, na walkę z rakiem

Fundacja „Ronnie James Dio Stand Up and Shout” przekazała 100 000 $ klinice leczenia nowotworów w Houston. Pieniądze zostaną wykorzystane na badania nad rakiem żołądka i przełyku.

Przelew z piekła – 100 000 $ od Dio, na walkę z rakiem
foto: Adam Bielawski, CC BY-SA 3.0

W zeszłym tygodniu żona zmarłego Dio razem ze współpracownikami Fundacji „Ronnie James Dio Stand Up and Shout” przekazali czek na 100 000 $ na badania raka żołądka i przełyku. To już druga wpłata Fundacji na konto kliniki leczenia nowotworów w Houston, gdzie pracuje Dr. Jaffer A. Ajani – lekarz Dio w ostatnich miesiącach jego życia.

Pieniądze od Fundacji mają olbrzymi wpływ na uzyskanie kilkumilionowej dotacji z rządu, która pozwoli rozszerzyć badania na dużo większą skalę. 

Fundacja organizuje również coroczne gale rozdania nagród. W marcu, odbyła się już trzecia taka impreza. Uczestnicy mogli posłuchać największych hitów Dio w wykonaniu m.in. Halestorm, Coreya Taylora i Roba Halforda. Pojawił się też tribute dla Dio w postaci albumu „This Is Your Life”. na którym m.in. Metallica, Anthrax, Rob Halford, Motörhead, Scorpions, Corey Taylor i Tenacious D nagrali w sumie 12 coverów. Album rozszedł się w ponad 80,000 egzemplarzy, a pieniądze ze sprzedaży zasiliły Fundację Dio.

Corey Taylor powiedział:

"

"Rainbow in the Dark” był pierwszym kawałkiem Dio, który naprawdę pokochałem na zabój. To potężna, energetyczna, hardrockowa piosenka, jaką chciałbym kiedykolwiek w życiu napisać. "

Ronnie James Dio zmarł 16 maja 2010 r. na raka brzucha. Tuż po śmierci, jego żona Wendy, założyła fundację „Ronnie James Dio Stand Up and Shout”. Od jej powstania udało się zebrać ponad 800 000 $. 

trustekpan trustekpan
Tagi: Rock News Metallica Dio Ronnie James Dio Corey Taylor Motorhead