Przełom dla branży koncertowej? Zatwierdzono pierwszy program natychmiastowych testów na COVID-19

27.11.2020 10:35
Koncert Fot. shutterstock.com

To może być przełom dla branży rozrywkowej na świecie. Zatwierdzono pierwszy program testów na obecność koronawirusa, których wyniki otrzymamy w 15 minut.

W Wielkiej Brytanii zatwierdzono pierwszą usługę szybkiego testowania na obecność koronawirusa. Dzięki temu programowi wyniki badań otrzymamy w 15 minut. Metoda może okazać się przełomowa dla branży eventowej.

Koncerty. Nastąpił przełom dla branży rozrywkowej?

Od początku trwania pandemii to właśnie branże rozrywkowe i eventowe spotykają się z jednym z największych kryzysów w historii. Zakaz imprez masowych i rygorystyczne przepisy dotyczące przestrzegania reżimu sanitarnego w ogromnym stopniu wykluczają organizację imprez muzycznych, sportowych czy filmowych. Te przeniosły się do sieci i w dużej mierze przestały generować tak duże zyski, jak przed pandemią. Z kryzysem branży próbuje poradzić sobie Ministerstwo Kultury, które zaoferowało artystom Fundusz Wsparcia. Program jednak nie spotkał się z aprobatą i wywołał kolejne konflikty.

Zobacz także

Tym razem dobre wieści przychodzą do nas z Wielkiej Brytanii. Firmie eventowej Swallow Events udało się zatwierdzić 15-minutowe testowanie na koronawirusa. Poprawność szybkich badań, które mają postawić na nogi branżę eventową potwierdziła agencja rządowa Public Health England.

Jak opowiada Oli Thomas, założyciel i dyrektor Swallow Events:

Branża eventowa została zapomniana i zdewastowana przez pandemię COVID-19. Jesteśmy bardzo dumni, mogąc ogłosić, że jako pierwsza firma eventowa w Wielkiej Brytanii oferujemy usługę szybkiego testowania na COVID-19. Jesteśmy w stanie wykonań test na miejscu i otrzymać wyniki w zaledwie 15 minut. Naszym zdaniem zmienia to zupełnie zasady gry.

Natychmiastowe testy na COVID-19 przełomowe dla branży eventowej

Jak podkreśla Thomas, zestawy do szybkiego testowania pomogą organizatorom wydarzeń z różnych sektorów. Do życia wrócą nie tylko koncerty czy wydarzenia sportowe, ale też konferencje biznesowe, targi, festiwale modowe czy pokazy rolnicze.

Dyrektor Swallow Events cytowany przez nme.com zauważa, że branża eventowa wnosi do gospodarki Wielkiej Brytanii aż 39,1 miliarda funtów. Odmrożenie tego sektora pomoże ochronić ponad 570 tysięcy pełnoetatowych miejsc pracy, które w ostatnim czasie zaczęły w niepokojącym tempie znikać.

Polecamy
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.