17.12.2014 13:59

Przełomy Phila Anselmo

Muzyk zapowiedział, że jego kolejny solowy krążek będzie zupełnie inny od pozostałych. Skąd te obietnice?

Przełomy Phila Anselmo
foto: Duncan Bryceland / Rex Features / EAST NEWS

Wokalista zespołu Pantera i frontman grupy Down, Phil Anselmo, zapowiedział, że kiedy tylko pojawi się jakiś przestój czasowy w trakcie jego trasy koncertowej w 2015 roku, będzie pracował nad nowym projektem. Mowa tu o następcy pierwszego solowego albumu Phila z 2013 roku - „Walk Through Exits Only”.

"

To będzie zupełnie inne. Czuję, że każdy mój solowy wysiłek powinien być inny. Taka jest moja reguła. Nie chcę powtarzać żadnego cholerstwa, które już kiedyś zrobiłem. Mogę przecież zabrać się za zupełnie nowe rzeczy, ale nigdy za głos, bo to mój głos. W muzyce można wyrażać wpływy zaczerpnięte z odmiennych gatunków. Mogę zrobić co tylko zechcę z The Illegals, bo to mój zespół. "

Chociaż Anselmo nie rozpoczął jeszcze prac nad kolejną solową płytą, ma już ponoć sporo materiału, nad którym musi podumać. Mimo, że nowe nagrania mają różnić się od tego co było wcześniej, muzyk myśli nad tym, czy nie wykorzystać w pewien sposób surowych wersji piosenek, które nigdy nie ujrzały światła dziennego.

"

Mam wiele muzyki, która jeszcze nie wypłynęła na wierzch. Czasami zastanawiam się czy powinienem wyjąć na zewnątrz to gówno, nagrać to ponownie i spróbować udoskonalić. Dopasować to i zagrać z jakimś nowym zespołem, a może i nawet z Down. To wszystko często chodzi mi po głowie. "

Co z 2015 rokiem?

Oprócz prac nad solowym albumem Phil planuje w pierwszej połowie roku popracować z zespołami, które podpisały kontrakt z jego wytwórnią płytową Housecore Records. Anselmo będzie producentem drugiego longplaya australijskiej grupy death metalowej King Parrot, a także wyda kolejny album „jednoosobowej orkiestry” w postaci kompozytora zwanego Author & Punisher.

To jeszcze nie koniec. Jeśli starczy czasu, muzyk ma zamiar wczesnym latem wejść do studia z zespołem Down, by nagrać trzecią część EP-ek, których seria wydawana jest od 2012 roku. Nazwy wydawnictwa jeszcze nie znamy.

"

Jeśli zdążymy powrócić do studia zanim lato nie rozpocznie się na dobre, możemy mieć gotowy krążek już pod koniec 2015 roku. To jest mój cel na tę chwilę. "

Jesteście ciekawi co Phil nagra solo tym razem?

Magda Słomka
Tagi: Rock News Philip Anselmo Down