19.01.2018 14:29

Przyczyna śmierci Dolores O’Riordan może „pozostać tajemnicą przez całe miesiące”

Wciąż nie wiemy, dlaczego wokalistka The Cranberries zmarła 15 stycznia 2018 w Londynie. Na raport koronera będzie trzeba długo poczekać.

Przyczyna śmierci Dolores O’Riordan może „pozostać tajemnicą przez całe miesiące”
foto: Agnieszka „V-spectrum” Jędrzejewska/Antyradio.pl

Śmierć Dolores O’Riordan zaszokowała świat muzyki. Wokalistka miała przecież tylko 46 lat i wciąż pozostawała aktywną artystką. Jeszcze w maju 2017 roku śpiewała z The Cranberries w Polsce, a zmarła podczas sesji nagraniowej do nowego albumu. Fanom trudno zatem wytłumaczyć sobie jej odejście, tym bardziej, że przyczyna jej śmierci pozostaje nieznana.

Taka sytuacja sprzyja oczywiście medialnym spekulacjom. Przypomniano, że Dolores zmagała się z anoreksją i depresją, a w 2017 roku The Cranberries odwołał część trasy z powodu kłopotów zdrowotnych liderki. Losy Chrisa Cornella i Chestera Benningtona podsuwają fanom najsmutniejsze scenariusze, ale na temat przyczyn zgonu irlandzkiej wokalistki wciąż nic pewnego nie wiadomo. Brytyjskie media twierdzą wręcz, że mogą one „pozostać tajemnicą przez całe miesiące”.

Tak przynajmniej napisał dziennik „Mirror” na swojej stronie internetowej. Czytamy:

"

Biuro Koronera Westminsteru potwierdziło dziś, że koroner aktualnie czeka, by skompilować cały materiał dowodowy, w tym potencjalne raporty toksykologiczne, zanim dochodzenie zostanie rozpoczęte.

Nie wiadomo jeszcze, czy będzie trzeba przeprowadzić autopsję. "

Ciało O’Riordan znaleźli sprzątacze w łazience pokoju w londyńskim hotelu Hilton 15 stycznia 2018. Policja ogłosiła wcześniej, że zgon artystki nie jest „traktowany jako podejrzany” i zapewne zaszedł w sposób nagły.

Po śmierci Dolores O'Riordan wielu znanych wykonawców oddało jej hołd w mediach społecznościowych, w tym m.in. Duran Duran, Slash i R.E.M. W Stanach Zjednoczonych streaming utworów The Cranberries wzrósł 15 stycznia 2018 o prawie 3000%.

Maciej Koprowicz
Tagi: Dolores O'Riordan The Cranberries Rock News