01.09.2017 12:42

Przyjaciel Kurta Cobaina: Dave Grohl to gówno

Dziennikarz, który przyjaźnił się z frontmanem Nirvany nie chce być jak inni, którzy zachwycają się Grohlem.

Przyjaciel Kurta Cobaina: Dave Grohl to gówno
foto: Panayotis Tzamaros / NurPhoto / Sipa / East News

Lubicie Dave'a Grohla? Sporo osób postrzega go jako luzaka, który wiecznie suszy zęby, ale nie dajcie się zwieść, bo Grohl wcale taki miły nie jest. Tak przynajmniej twierdzi Everett True - dziennikarz i przyjaciel Kurta Cobaina, który m.in. zapoznał jego z Courtney Love.

Dziennikarz nie ma dobrego zdania o Grohlu i tak to argumentuje:

"

Moje życie w ciągu ostatnich dwóch dekad zostało zalane ludźmi, którzy gadają po prostu farmazony typu: „Nie powiem, że Dave Grohl jest gównem, bo nie moją rolą jest mówić ludziom, jak mają żyć”. "

True zarzuca innym, że boją się głośno wyrażać swoją opinię, być opiniotwórczym, gdy on natomiast śmiało mówi co myśli. Nie ocenia Grohla zbyt dobrze i uważa, że lubią go tylko ci, którzy nie mają w życiu zbyt wysokich wymagań:

"

On jest po prostu brodatym śmieszkiem, który jest strefą komfortu dla ludzi potrzebujących jakiejś uciechy w życiu, nie mają większych oczekiwań, niż premiera nowego Wolverine’a w przyszłym roku. Jego odbiorcą są retro świry, których emocje są wstępnie strawione, a priorytetem nie jest miłość i życie lub… moment… dlaczego ja w ogóle o tym mówię? "

Dziennikarz mocno się rozgadał na ten temat uważając, że po prostu nie wolno chować głowę w piasku, bo sporo osób zachwala Grohla i się nim zachwyca. True uważa, że trzeba być wiernemu sobie mimo wszystko:

"

Nie trzeba słuchać Foo Fighters, przerobić ich twórczość na wszelakie sposoby, czy słuchać ich zdesperowanych fanów, by to zrozumieć. Wystarczy przeczytać komentarze pełne skruchy od tych zbyt bojących się, by to stwierdzić (myślą nadal, że jest gównem, ale boją się to powiedzieć, bo przecież jest takim fajnym gościem), czy apoplektyczne komentarze tych, którzy myślą, że robią dobry uczynek wychodząc naprzeciw niemu. Albo posłuchać tych, dla których zróżnicowany i dobry gust muzyczny oznacza włączenie albumu Davida Bowiego do listy razem z Coldplay, U2, The Killers, czy Marilynem Mansonem i o zgrozo Foo Fighters. "

Widać, że True naprawdę jest wściekły na Grohla i nie krępuje się wyrazić swoją opinię, chociaż też nie przedstawia rzetelnych argumentów, dlaczego tak negatywnie ocenia frontmana Foo Fighters. Wiadomo, że często gwiazdy rocka mają duże ego, ale co tak zezłościło dziennikarza - nie wiadomo.

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Kurt Cobain