07.07.2015 09:04

Przynieś zagładę płytom CD

W dobie cyfryzacji muzyki płyta CD staje się powoli przeżytkiem. Jeżeli na Waszych półkach zalegają zakurzone własnoręcznie nagrane krążki, z którymi nie macie co zrobić, to śpieszymy z poradą.

Przynieś zagładę płytom CD
foto: East News

Serwis Spotify i dostęp do niego stał się powszechny. Wiele osób, nawet w domowym zaciszu, rezygnuje z wrzucania kolejnych płyt do odtwarzacza, a w miejsce tego wykonuje kilka kliknięć myszką i cieszy się dźwiękami kolejnych utworów.

Nawet najbardziej negatywnie nastawieni do udostępniania swojej muzyki w serwisach streamingowych artyści, zaczynają się przekonywać do tego pomysłu, przykładem jest AC/DC. Sam Lars Ulrich aktualnie przyjaźni się zaś ze współzałożycielem Napstera oraz inwestorem Spotify, Seanem Parkerem.

Nie ma co sobie mydlić oczu, choć płyta CD dalej cieszy się wzięciem, to jednak powoli odchodzi do lamusa. Każdy z fanów muzyki oprócz zakupionych w sklepie krążków, posiada także te wypalone na domowej nagrywarce, które teraz zbierają tylko kurz. Z jednej strony szkoda się ich pozbyć - sentymenty, z drugiej krok ten wydaje się najrozsądniejszy. A trzeba wiedzieć, że można się przy tym nieźle bawić, jeżeli wykorzystamy do tego „machinę zagłady płyt”. Zobaczcie!

Urządzenie może posłużyć, jako „maszyna anihilująca” wszystko to co złe w muzyce. Jeżeli są nagrania, które chcielibyście dosłownie zmiażdżyć, to nic prostszego - takich nowinek technologicznych nie znajdziecie nawet w telezakupach. Wkurzał Was Kanye West śpiewający „Bohemian Rhapsody” albo gwiazdy pop grające rocka? Kipi w Was ochota przyłożenia im w twarz? Rękoczyny to raczej zły pomysł, a i nieszczególnie łatwy do wykonania, ale „płytoczyny” są już jak najbardziej w zasięgu ręki!

Przepis jest prosty - zakupcie kilka czystych krążków, zapełnijcie je tym, co uważacie za muzyczne potworki i niczym szalony naukowiec skonstruujcie swoje siejące destrukcję urządzenie! Buahahaha <opętańczy śmiech>! A oto sugerowana ścieżka dźwiękowa do Waszej niszczycielskiej symfonii:

Jakie płyty najchętniej rozwalilibyście o ścianę?

Robert Skowronski
Tagi: Duperele