16.02.2017 09:29

Pseudokibice zdemolowali warszawski klub muzyczny

Warszawskie Chmury na ul. 11 listopada zostały doszczętnie zdewastowane wieczorem 15 lutego 2017 roku przez grupę zamaskowanych napastników.

Pseudokibice zdemolowali warszawski klub muzyczny
foto: kadr z wideo

Późnym wieczorem, 15 lutego 2017 roku ok. 50 zamaskowanych pseudokibiców wtargnęło do klubu muzycznego Chmury usytuowanego na warszawskiej Pradze. Tego wieczoru odbywał się tam koncert grup Incidental Music i Ani Słowa. Według relacji świadków, napastnicy zniszczyli samochody, wybili kamieniami szyby w lokalu, a do środka wrzucili race.

Tego wieczoru w Chmurach bawili się kibice Ajaxu Amsterdam, którzy zatrzymali się w pobliskim hostelu. Zdaniem świadków atak był zaplanowaną akcją zorganizowaną przez kibiców Legii Warszawa, która rozegra mecz z holenderską drużyną 16 lutego 2017. Choć nikt nie został ranny, klub został doszczętnie zdewastowany. Skalę zniszczeń ukazują nagrania udostępniane w mediach społecznościowych.

Policjanci poszukują sprawców, którzy zbiegli z miejsca zdarzenia. Analizowane są nagrania z monitoringu i zabezpieczony materiał. Na razie funkcjonariusze potwierdzają jedynie, że w klubie obecni byli m.in. obywatele Holandii. Pracownicy Chmur oraz okoliczni świadkowie nie mają jednak wątpliwości, że chodzi o kibiców Legii Warszawa. Oto niektóre z komentarzy publikowanych wraz ze zdjęciami i nagraniami:

"

Legia wygrywa 1:0. Rozpie*doliła całe Chmury. "

"

Dziękujemy kibiciom Legii za rozwalenie nam miejsca pracy. "

"

W hostelu obok mieszkali kibice ajaxu i wpadli na piwo, aż tu nagle kochani legioniści... "

Głos w sprawie zabrał już Seweryn Dmowski, dyrektor ds. mediów i public relations w Legii Warszawa:

Na szczęście ekipa Chmur mogła liczyć na błyskawiczną reakcję i wsparcie setek bywalców stołecznego klubu. Choć zniszczenia wyglądają na bardzo poważne, właściciele liczą na szybkie postawienie lokalu na nogi i zapraszają do niego już w najbliższy weekend.

Trzymamy kciuki za odnalezienie sprawców i szybki remont.

Jakub Gańko
Tagi: Rock News