Psy wyszukiwały osoby zarażone koronawirusem na koncertach Metalliki. Czy to przyszłość branży muzycznej?

11.01.2022 16:32
Kirk Hammett z Metalliki Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Psy są skuteczniejsze niż testy. Dlatego kolejne zespoły muzyczne decydują się na współpracę z czworonogami na koncertach.

Wszyscy tęsknimy za koncertami, niestety pandemia sprawiła, że wiele zespołów musiało odwołać swoje trasy. Koncerty powoli wracają, ale nadal istnieje spore ryzyko zarażenia się koronawirusem na występie ulubionej kapeli. Najczęściej organizatorzy decydują się na wykonywanie testów, ale jest też inny sposób, by sprawdzić, kto może być zarażony. W tym celu specjalnie szkolone są psy, które mogą wykryć osobę z COVID-19.

Polecamy

Psy wyszukiwały osoby zarażone koronawirusem na koncertach Metalliki. Czy to przyszłość branży muzycznej?

Na ostatnich jubileuszowych koncertach Metalliki za kulisami pojawiły się psy, które były w stanie wskazać, kto jest zarażony koronawirusem. Psiaki są podopiecznymi firmy Bio Detection K9 i pracowały już podczas meczów koszykówki Miami Heat oraz imprez NASCAR. Szef firmy wyjaśnia:

Ludzie są zaskoczeni, jednak jeśli rozumie się instynkty psów, wszystko wtedy nabiera sensu. Psy obwąchują się, żeby sprawdzić, czy drugi pies ma wirusa.

Psy są specjalnie szkolone i okazuje się, że są skuteczniej niż testy. Podczas badań zwierzęta znajdowały nosicieli wirusa z podwójną ślepą próbą. Psy obwąchują maski, które były noszone przez konkretne osoby i potem siadają przy tych, którzy są zarażeni. Zwierzęta są w stanie wykryć nawet wczesną i bezobjawową infekcję.

Polecamy

Na współpracę z psami zdecydował się zespół 21Pilots i wiadomo już, że na nadchodzących koncertach Toola również pojawią się zwierzaki. Czy to przyszłość branży muzycznej? Firma Bio Detection K9 szkoli kolejne psy, by mogły wykrywać osoby zarażone koronawirusem.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.