28.08.2017 18:43

„Psychosocial” Slipknota zagrany na banjo (i co o tym myśli Corey Taylor)

Jak myślicie, co sądzi wokalista Slipknota o coverach swoich utworów na dziwnych instrumentach? Przekonajcie się sami.

„Psychosocial” Slipknota zagrany na banjo (i co o tym myśli Corey Taylor)
foto: kadr z wideo

Rob Scallon to człowiek, który może zagrać wszystko. „Bohemian Rhapsody” na jednej nucie? Jak najbardziej. Metal grany na jednym progu gitary, na wszystkich progach i od 14. progu? – nie ma sprawy. Rob potrafi też zrobić gitarę z łopaty, zagrać Metallikę tylko używając flażoletów i stworzyć fortepianowy utwór z perkusyjnych blastów. Zagranie metalowego kawałka na banjo to wobec tego dla niego bułka z masłem.

Tym razem popularny youtuber zajął się „Psychosocial” Slipknota, hitem z albumu „All Hope Is Gone” z 2008. Okazja była szczególna. Podczas pracy dla kanału Nostalgia Critic Rob spotkał Coreya Taylora. Poprosił więc lidera Slipknota i Stone Sour, by nagrał z nim krótki filmik, którego mógłby używać jako zakończenia swoich dzieł.

"

Miałem tylko jedno założenie: „Hej, chodź tu, powiedz mi że jestem do dupy i może zażartuj coś o ośmiu strunach”. "

Muzyk zgodził się – kilkusekundowy obrazek z Robem i Coreyem ma odtąd wieńczyć filmiki youtubera. Ale skoro już doszło do współpracy z frontmanem Slipknota, może pójść o krok dalej? Scallon we współpracy z innym internetowym twórcą, Leo Moracchiolim, nagrał cover „Psychosocial” na banjo. Oczywiście w maskach i gustownych kostiumach farmerów. Zobaczcie, jak im to wyszło, a także, jak to skomentował Corey Taylor:

Wokalista lubi przejawiać do swojej osoby spory dystans. Gdy stał się bohaterem memów z serii „Co myśli Corey Taylor” przyznał, że żarty z jednej strony go irytują, ale z drugiej nieodparcie śmieszą.

Maciej Koprowicz
Tagi: Slipknot Stone Sour Corey Taylor Rob Scallon Duperele