Ptaki Davida Gilmoura opanowały warszawskie metro

Justyna Kierzkowska
17.09.2015 16:23
Ptaki Davida Gilmoura opanowały warszawskie metro Fot. materiały prasowe

Pasażerowie, którzy odwiedzą stację Centrum w metrze, mogą być zaskoczeni chmarą ptaszysk, które znalazły się na ścianach. Wszystkiemu winny jest David Gilmour i jego najnowsza solowa płyta. 

Z okazji premiery nowego albumu wokalista i gitarzysta zdecydował się na nietypowy sposób promowania krążka. Album „Rattle That Lock” będzie miał swoją premierę 18 września 2015 roku. Niestety, muzyk nie pojawił się osobiście na warszawskim peronie w związku z promocją albumu.

Zobaczcie, jak prezentują się kolorowe ptaki z płyty „Rattle That Rock” na ścianach metra.

Ptaki w metrze nawiązują do okładki płyty, którą stworzył Dave Stansbie z The Creative Corporation przy współpracy z Aubrey Powell z grupy artystycznej Hipgnosis. Znajdują się na niej wyfruwające z klatki ptaki. 

Rattle That Rock Fot. foto: materiały prasowe

Do tej pory poznaliśmy już tracklistę nowej płyty, a w lipcu 2015 roku gitarzysta ujawnił też singiel „Rattle That Lock” i  wytłumaczył, dlaczego w jego kawałku zaśpiewał chór więźniów. Wyjaśnił też, czym został zainspirowany teledysk do tego utworu. Na nowym krążku będzie można też posłuchać efektów współpracy Gilmoura z kompozytorem Zbigniewem Preisnerem. We wrześniu artysta opublikował też wideo, na którym opowiada o swojej pracy nad singlem „Today”.

Płyta będzie dostępna w kilku formatach:

  • na winylu opatrzonym 16-stronicową wkładką ze zdjęciami wykonanymi przez Polly Samson oraz Kevina Westenberga i tekstami utworów,
  • na standardowej płycie CD,
  • w dwupłytowej wersji deluxe z 32-stronicową wkładką, książką Johna Miltona „Paradise Lost (Book II)”, plakatem, pocztówką, kostką gitarową oraz DVD z teledyskami i materiałami dokumentalnymi.

W 2016 roku wokalista i gitarzysta zespołu Pink Floyd ma wystąpić w Polsce. Na razie wiadomo, że koncert odbędzie się we Wrocławiu.

Jak podoba Wam się taka forma promocji nowego albumu Davida Gilmoura?

Justyna Kierzkowska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.