17.09.2015 16:23

Ptaki Davida Gilmoura opanowały warszawskie metro

Pasażerowie, którzy odwiedzą stację Centrum w metrze, mogą być zaskoczeni chmarą ptaszysk, które znalazły się na ścianach. Wszystkiemu winny jest David Gilmour i jego najnowsza solowa płyta. 

Ptaki Davida Gilmoura opanowały warszawskie metro
foto: materiały prasowe

Z okazji premiery nowego albumu wokalista i gitarzysta zdecydował się na nietypowy sposób promowania krążka. Album „Rattle That Lock” będzie miał swoją premierę 18 września 2015 roku. Niestety, muzyk nie pojawił się osobiście na warszawskim peronie w związku z promocją albumu.

Zobaczcie, jak prezentują się kolorowe ptaki z płyty „Rattle That Rock” na ścianach metra.

Ptaki w metrze nawiązują do okładki płyty, którą stworzył Dave Stansbie z The Creative Corporation przy współpracy z Aubrey Powell z grupy artystycznej Hipgnosis. Znajdują się na niej wyfruwające z klatki ptaki. 

Rattle That Rock

Do tej pory poznaliśmy już tracklistę nowej płyty, a w lipcu 2015 roku gitarzysta ujawnił też singiel „Rattle That Lock” i  wytłumaczył, dlaczego w jego kawałku zaśpiewał chór więźniów. Wyjaśnił też, czym został zainspirowany teledysk do tego utworu. Na nowym krążku będzie można też posłuchać efektów współpracy Gilmoura z kompozytorem Zbigniewem Preisnerem. We wrześniu artysta opublikował też wideo, na którym opowiada o swojej pracy nad singlem „Today”.

Płyta będzie dostępna w kilku formatach:

  • na winylu opatrzonym 16-stronicową wkładką ze zdjęciami wykonanymi przez Polly Samson oraz Kevina Westenberga i tekstami utworów,
  • na standardowej płycie CD,
  • w dwupłytowej wersji deluxe z 32-stronicową wkładką, książką Johna Miltona „Paradise Lost (Book II)”, plakatem, pocztówką, kostką gitarową oraz DVD z teledyskami i materiałami dokumentalnymi.

W 2016 roku wokalista i gitarzysta zespołu Pink Floyd ma wystąpić w Polsce. Na razie wiadomo, że koncert odbędzie się we Wrocławiu.

Jak podoba Wam się taka forma promocji nowego albumu Davida Gilmoura?

Justyna Kierzkowska
Tagi: Rock News David Gilmour