Punkowcy z zespołem Downa odpadli z Eurowizji

Robert Skowronski
21.05.2015 13:04
Punkowcy z zespołem Downa odpadli z Eurowizji Fot. Lehtikuva/East News

Za nami już pierwszy półfinał konkursu Eurowizji. Reprezentanci Finlandii, czyli punkowy zespół składający się z muzyków z zespołem Downa, nie przeszli do finału. Rozczarowani fani dali upust swojego żalu w mediach społecznościowych. 

O grupie Pertti Kurikan Nimipäivät było już głośno w marcu 2015 roku, gdy ogłoszono kto będzie przedstawicielem Finlandii na Eurowizji. 20 maja 2015, chłopaki mogli się już zaprezentować na konkursie.

Zagrali w Wiedniu trwającą zaledwie 90 sekund kompozycję „Aina Mun Pitää" (znaczy to tyle co „Zawsze muszę"). To protest-song, którego tekst jest wyrazem buntu wobec codziennych czynności, których się nie lubi, takich jak: mycie się czy zdrowe odżywianie. Zobaczcie jak fińscy punkowcy brzmieli w stolicy Austrii podczas Eurowizji.

Unikatowa muzyczna propozycja nie przypadła jednak do gustu głosujących, przez co Finowie nie przeszli do kolejnego etapu konkursu. Fani, którzy trzymali za zespół kciuki, swoim rozczarowaniem i żalem podzielili się na pośrednictwem mediów społecznościowych.

twitter1
twitter2
twitter3

Niepełnosprawni muzycy z Pertti Kurikan Nimipäivät skomentowali występ na Eurowizji na swoim fanpage'u tymi słowami:

facebook

Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierali. To doświadczenie było niesamowite. Nasza podróż trwa dalej!

Zespół powstał w 2009 roku, kiedy muzycy poznali się na warsztatach dla osób niepełnosprawnych. U członków grupy zdiagnozowano autyzm i zespół Downa. Chłopaki nie oczekują, że ktokolwiek będzie się nad nimi litował. To muzyka jest dla nich najważniejsza!

Wy również żałujecie, że Pertti Kurikan Nimipäivät nie przeszło do kolejnego etapu Eurowizji?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.