08.01.2015 12:12

Punkowe historie zespołu Venom

Nowa płyta brytyjskich metalowców ukaże się pod koniec stycznia. Muzycy kuszą pierwszym wideo – do piosenki „Long Haired Punks”.

Punkowe historie zespołu Venom
foto: Jonas Rogowski, CC BY-SA 3.0

Utwór zapowiada 14. studyjny krążek, „From the Very Depths”. Demony z piekła w tekście metalowej kapeli nie dziwią, ale długowłose punki? Również nie powinny. Przynajmniej w przypadku zespołu Venom.

Frontman Conrad „Cronos” Lant tłumaczył to już przy okazji innego utworu z poprzedniej płyty „Fallen Angels” (2011).

"

W „Punk's Not Dead” śpiewamy o punku jako o osobie, nie o muzyce. To nie jest piosenka Sex Pistols, to nie jest piosenka Clash, to blackemetalowa piosenka o punku – osobie i o tym, jak się można czuć. "

Punk to stan umysłu! Nie jest tajemnicą, że Venomowi on bardzo odpowiada. Krytycy muzyczni lubią przypominać, że w początkach swej kariery, w latach 80., zwracali na siebie uwagę zarówno fanów metalu, jak i punka. Najnowszy singiel, „Long Haired Punks”, przypomina o ich drugiej połowie duszy.

Płyta „From the Very Depths” z powyższym kawałkiem ukaże się 26 stycznia 2015 roku. Cronos nie może się tego doczekać.

"

Ten album jest doskonały; wszyscy trzej członkowie zespołu są w pełni przekonani do nowych piosenek i ich produkcji. W studiu towarzyszyła nam świetna atmosfera. Dante na perkusji stworzył czyste grzmoty, podczas gdy riffy Rage’a rozrywały ciało na kawałki (...). Nie możemy się doczekać, aż zagramy te piosenki na żywo przed tysiącami. Hell yeah! "

Polscy fani z przyjemnością usłyszeliby je na żywo. Po raz ostatni Venom zawitał do naszego kraju w 2010 roku.

Co jeszcze muzycy mówią o świeżym krążku? Zajrzyjcie do artykułu „Z wnętrzności” zespołu Venom...

Urszula Drabińska
Tagi: Rock News