27.06.2018 10:56

Punkowe mamy założyły cover band The Ramones. Poznajcie The Ramoms!

The Ramones to jeden z najsłynniejszych punkrockowych zespołów. Cztery matki o punkrockowych korzeniach postanowiły odetchnąć od swoich pociech i założyły cover band o nazwie The Ramoms.

The Ramoms
foto: materiały prasowe

Chociaż punk rock kojarzy się z młodzieńczą, niczym nieograniczoną energią, kolejna grupa udowadnia, że ta subkultura nie ma nic wspólnego z wiekiem, ale ze stanem umysłu. Na początku czerwca 2018 roku pisaliśmy o hardcorowej grupie Dad Brains złożonej z punkowych ojców. Jak widać, nie tylko panowie mają dość rodzicielstwa i zajmowania się domem. Cztery matki kochające trzy akordy i darcie mordy postanowiły odstresować się od codziennych obowiązków i założyły grupę coverującą utwory The Ramones. Nazwały ją po prostu The Ramoms.

The Ramoms - cover band The Ramones

Ramonesi to zespół, który jest elementarzem każdego miłośnika punk rocka. W pewnym sensie od czwórki z Queens wszystko się zaczęło. Nic dziwnego, że zespół uwodzi kolejne pokolenia melomanów. Jeśli już ktoś się zauroczy, miłość do The Ramones nigdy nie przemija. Członkinie The Ramoms są tego idealnym przykładem. Jak donosi portal Punknews.org, cover band dopiero co powstał i nie nagrał jeszcze żadnego kawałka, ale szykuje pierwszy koncert. Panie o pseudonimach nawiązujących do ksywek muzyków Ramones zadebiutują 22 lipca 2018 roku w Century Bar w Filadelfii. Więc jeśli akurat będziecie w słynnym mieście w Pensylwanii i lubicie Ramonesów, to koniecznie wybierzcie się na punkowe mamy. W skład grupy wchodzą: Jodi Ramom, Cori Ramom, Sharon Ramom i Ginger Ramom.

To nie jedyny żeński cover band The Ramones. Nowojorski kwartet w 2004 roku doczekał się brytyjskiego tribute bandu o wdzięcznej nazwie The Ramonas. W 2016 roku grupa wydała album długogrający pod tytułem „First World Problems”.

Czy The Ramoms też doczekają się płyty? Wszystko zależy od tego, jak przyjmie je publika. Cały czas czekamy na cover band grupy Dead Kennedys o nazwie Dad Kennedys.  

Czy wybrał(a)byś się na koncert The Ramoms?

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Duperele Ramones