Punkowy zespół z Francji wykorzystał kadry z "Krzyżaków" w swoim klipie [WIDEO]

10.03.2021 16:36
Krzyżacy Fot. INPLUS/East News

Punkowcy z Francji wykorzystali "Krzyżaków" w swoim teledysku. Ich muzyka świetnie współgra z kadrami z filmu.

Młody, francuski zespół postanowił wykorzystać w swoim klipie fragmenty filmu "Krzyżacy" Aleksandra Forda, który ukazał się w 1960 roku. Dlaczego? Ta historia jest bardzo zakręcona. Okazuje się, że kapela ma sporo odniesień do średniowiecza w swojej twórczości i obraz "Krzyżacy" idealnie pasuje do nowego singla.

Polecamy

Punkowy zespół z Francji wykorzystał kadry z "Krzyżaków" w swoim klipie [WIDEO]

Jak podaje wp.pl, zespół Fleau gra oi punk - jest to bardzo prosta i melodyjna odmiana punka. Przedstawiciele tego gatunku pochodzą z klasy robotniczej, co podkreślają w swojej twórczości. Kapela Fleau jednak postanowiła grać punka osadzonego w średniowiecznym świecie - sama nazwa zespołu oznacza religijną praktykę średniowieczną polegającą na biczowaniu. Muzycy na koncertach występowali w rycerskich hełmach, a teksty dotyczą bitew i biedy.

Nic zatem dziwnego, że zespół postanowił wykorzystać fragmenty filmu "Krzyżacy", bo po prostu idealnie pasuje do ich piosenki. Zresztą sami się przekonajcie, jak brzmi "średniowieczny" punk z kadrami obrazu Aleksandra Forda:

19 marca 2021 ukaże się debiutancka EP-ka grupy Fleau i wytwórnia Red Scare Records liczy na to, że tak nietuzinkowy zespół zwróci uwagę niejednego słuchacza. Czas pokaże, czy punk w średniowiecznej otoczce rzeczywiście narobi szumu w przemyśle muzycznym. Na razie na pewno Polscy słuchacze zwrócili uwagę na kapelę ze względu na kadry rodzimego filmu.

Polecamy
Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.