21.10.2015 16:48

Puscifer na ringu w nowym klipie

Kapela lubi zaskakiwać. Nie inaczej rzecz się ma z nowym teledyskiem do „Money Shot”. Zobaczcie, w kogo wcielił się Maynard James Keenan. 

Puscifer na ringu w nowym klipie
foto: kadr z wideo

Drugi singiel z nadchodzącego krążka zespołu doczekał się godnej wizualnej oprawy. Wokalista zazwyczaj nie jest głównym bohaterem w swoich klipach, jednak sprawa wygląda inaczej w najnowszym teledysku Puscifera.

Rzecz dzieje się w podejrzanym barze. Keenan ukryty pod maską wchodzi na wrestlingowy ring. Tymczasem gangsterzy, których grają Clifton Collins Jr. oraz Jacob Vargas robią interesy z zamaskowanymi facetami z Flying Caliente Brothers, których widzieliśmy już wcześniej w klipie „Grand Canyon”.

Za reżyserię tego teledysku odpowiedzialny jest Tim Cadiente oraz sam zespół. Obraz w pełni oddaje specyficzne poczucie humoru Maynarda. Powaga miesza się z absurdem, a proca staje się głównym narzędziem zbrodni.

Przekonajcie się sami, jak prezentuje się ten teledysk:

Keenan lubi wodzić za nos fanów. Klip jest zaplanowaną prowokacją, co z resztą chyba nikogo nie dziwi:

"

Zdezorientowani? Nie dajcie sie zwariować. Jak we wszystkich wycieczkach Puscifera, tutaj nie będzie linearności. Witajcie chaos i delektujcie się nim. "

Ostatnie wydawnictwo zespołu, to EP, zatytułowane „Donkey Punch the Night”, które ukazało się w 2013 roku. Ta dwuletnia przerwa, według wokalisty, dobrze wpłynęła na efektywność pracy nad najnowszym krążkiem zespołu:

"

Atmosfera jest zdecydowanie bardziej intrygująca. To jak dobre wino, które stało w dużej beczce przez 2 lata, a nie rozlewało się go od razu do butelek dla prasy. "

Już wkrótce będziemy mogli skosztować to wykwintne dzieło. Trzeci krążek grupy noszący tytuł „Money Shot” ukaże się 30 października 2015 roku. W nagraniach tego albumu uczestniczyli multiinstrumentalista Mat Mitchell, wokalistka Carina Round, a także syn Maynarda, wiolonczelista Devo Keenan i perkusiści Tim Alexander (Primus), John Theodore (Queens of the Stone Age) oraz Jeff Friedl (A Perfect Circle). Pierwszy singiel z tego wydawnictwa, to „Grand Canyon”.

Jak oceniacie gangsterski klip Puscifera?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Maynard James Keenan