Puscifer na ringu w nowym klipie

Aleksandra Degórska
21.10.2015 16:48
Puscifer na ringu w nowym klipie Fot. kadr z wideo

Kapela lubi zaskakiwać. Nie inaczej rzecz się ma z nowym teledyskiem do „Money Shot”. Zobaczcie, w kogo wcielił się Maynard James Keenan. 

Drugi singiel z nadchodzącego krążka zespołu doczekał się godnej wizualnej oprawy. Wokalista zazwyczaj nie jest głównym bohaterem w swoich klipach, jednak sprawa wygląda inaczej w najnowszym teledysku Puscifera.

Rzecz dzieje się w podejrzanym barze. Keenan ukryty pod maską wchodzi na wrestlingowy ring. Tymczasem gangsterzy, których grają Clifton Collins Jr. oraz Jacob Vargas robią interesy z zamaskowanymi facetami z Flying Caliente Brothers, których widzieliśmy już wcześniej w klipie „Grand Canyon”.

Za reżyserię tego teledysku odpowiedzialny jest Tim Cadiente oraz sam zespół. Obraz w pełni oddaje specyficzne poczucie humoru Maynarda. Powaga miesza się z absurdem, a proca staje się głównym narzędziem zbrodni.

Przekonajcie się sami, jak prezentuje się ten teledysk:

Keenan lubi wodzić za nos fanów. Klip jest zaplanowaną prowokacją, co z resztą chyba nikogo nie dziwi:

Zdezorientowani? Nie dajcie sie zwariować. Jak we wszystkich wycieczkach Puscifera, tutaj nie będzie linearności. Witajcie chaos i delektujcie się nim.

Ostatnie wydawnictwo zespołu, to EP, zatytułowane „Donkey Punch the Night”, które ukazało się w 2013 roku. Ta dwuletnia przerwa, według wokalisty, dobrze wpłynęła na efektywność pracy nad najnowszym krążkiem zespołu:

Atmosfera jest zdecydowanie bardziej intrygująca. To jak dobre wino, które stało w dużej beczce przez 2 lata, a nie rozlewało się go od razu do butelek dla prasy.

Już wkrótce będziemy mogli skosztować to wykwintne dzieło. Trzeci krążek grupy noszący tytuł „Money Shot” ukaże się 30 października 2015 roku. W nagraniach tego albumu uczestniczyli multiinstrumentalista Mat Mitchell, wokalistka Carina Round, a także syn Maynarda, wiolonczelista Devo Keenan i perkusiści Tim Alexander (Primus), John Theodore (Queens of the Stone Age) oraz Jeff Friedl (A Perfect Circle). Pierwszy singiel z tego wydawnictwa, to „Grand Canyon”.

Jak oceniacie gangsterski klip Puscifera?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.