29.07.2015 08:07

Puscifer po 4 latach wraca z płytą i klipem

Frontman zespołu Tool, Maynard James Keenan, zapowiedział nową płytę swojego projektu Puscifer. Jednak dobroć ze strony muzyka na tym się nie kończy, gdyż już możemy usłyszeć nowy utwór, „Grand Canyon”, i zobaczyć do niego teledysk.

Puscifer po 4 latach wraca z płytą i klipem
foto: kadr z wideo

Trzeci studyjny krążek grupy trafi do sprzedaży 30 października 2015 roku pod nazwą „Money Shot”. Producentami płyty będą Maynard James Keenan oraz gitarzysta Mat Mitchell, zaś na samym wydawnictwie znajdzie się 10 nowych numerów. Jednym z nich jest wspomniany „Grand Canyon”. Zobaczcie teledysk do tego utworu, który został wyreżyserowany przez Keenana i Ghost Atomic:

Lider Puscifer przedstawia swoje uczucia odnośnie nowej płyty:

"

Jest to skrajnie satysfakcjonujące, kiedy można przełożyć proste rozmowy i pomysły w pełne dźwiękowe krajobrazy. Mieć te historie, które przechodzą ponad i poza wyjściowymi koncepcjami, i które sprawiają, że moje ponure serce rośnie trzykrotnie większe. "

Na albumie „Money Shot” pojawią się liczni goście, wśród nich takie nazwiska, jak Carina Round, Juliette Commagere, Devo Keenan, Tim Alexander, Jon Theodore, Jeff Friedl i Matt McJunkins. Mat Mitchell uważa, że wszyscy oni mieli nie mały wpływ na ostateczny kształt płyty:

"

To ogromna przyjemność móc pracować z tak wieloma kreatywnymi indywidualnościami. To miks tych inspiracji i pomysłów stworzył ten album, z którego jestem naprawdę dumny. "

Wiadomość o nowym wydawnictwie Puscifer cieszy, ale fani jeszcze bardziej czekają na inną premierę, w którą będzie zaangażowany Keenan. Mowa o kolejnej płycie Toola, z której znamy już kilka dźwięków, jednak jeszcze żadnej pełnej kompozycji.

Jak Wam się podoba nowy utwór Puscifer?

Robert Skowronski
Tagi: Rock News Maynard James Keenan